Motor-Kontrol Lambası Yanması

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba aracım 2008 FD6 aracımda Motor-Kontrol Lambası yanıyor. Makineye bağlattım. Kalizör emme gücü zayıf hatası veriyor. Ama bunu sıklıkla yapmıyor 4 5 günde bir yanıyor. Bugün yandı öğleden sonra tekrar söndü. Usta sürüşte sıkıntı yoksa büyütülecek bir şey değil dedi. Yinede sizlere sormak istedim. Düşük devirde lpg de bazen titreme yapıyor onun dışında çekişte dahi hiçbir sıkıntısı yoktur. Şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tam emin değilim mutlaka benden daha iyi bilgiye sahip biri vardır ancak benim tahminim coğu hondada olduğu gibi katalizör arızası olabilir. FB7 ler için ilk belli aralıklarla yanıyor sonra hep yanıyor. Ve beni ustamda aynı şeyleri söyledi performans etkilemez felan dedi ama fd6larda bu problem varmı bilmiyorum. Fb7 için çözen ben görmedim arıza lambası yanık binin dediler tamir edersek yine aynısı olcağını söylediler bende aracı içime sindiremedim sattım 9 ay sonra geçen ay :) aracınızda makinedeki hata kodu p0420 mi acaba?

Aracınız
Civic FD6 2008
Tam emin değilim mutlaka benden daha iyi bilgiye sahip biri vardır ancak benim tahminim coğu hondada olduğu gibi katalizör arızası olabilir. FB7 ler için ilk belli aralıklarla yanıyor sonra hep yanıyor. Ve beni ustamda aynı şeyleri söyledi performans etkilemez felan dedi ama fd6larda bu problem varmı bilmiyorum. Fb7 için çözen ben görmedim arıza lambası yanık binin dediler tamir edersek yine aynısı olcağını söylediler bende aracı içime sindiremedim sattım 9 ay sonra geçen ay :) aracınızda makinedeki hata kodu p0420 mi acaba?
Hata kodunu göremedim sadece emme gücü zayıf yazısını gördüm.

Aracınız
Civic FD6 2008
Anladım bende fd6 aracım vardı 2011 model tam hatırlamıyorum ama ondada böyle bir olay yaşamıştık bilgisayara baglayınca çözülmüştü hatayı silince.
Artık bu şekilde devam edeceğim normalde bende sildiriyordum hata kodunu bu sefer kendisi söndü. Şuanlık yanmıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Rica ederim ne demek. Ben Ankara'da Total kullanıyordum fb7 satana kadar, ondan önce fd6 aracım var iken de opet ve Shell dışında almıyordum benzin ve lpgyide.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba aracım 2008 FD6 aracımda Motor-Kontrol Lambası yanıyor. Makineye bağlattım. Kalizör emme gücü zayıf hatası veriyor. Ama bunu sıklıkla yapmıyor 4 5 günde bir yanıyor. Bugün yandı öğleden sonra tekrar söndü. Usta sürüşte sıkıntı yoksa büyütülecek bir şey değil dedi. Yinede sizlere sormak istedim. Düşük devirde lpg de bazen titreme yapıyor onun dışında çekişte dahi hiçbir sıkıntısı yoktur. Şimdiden teşekkür ederim.
Katalizör yeterince işlev görmemeye başlamış. Motor sıcak iken yüksek devir seyredin 5.000 devir 3 vites gibi. Kurum var ise yakmış olursunuz. Egzos muayeneniz gelsin geçerse sıkıntı yok. Geçmez ise değişim ister. Lpg titremesi ya lpg ayarındandır veya subap ayarından.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri