Motor sıcakken kayış sesi

Aracınız
Civic FC5 2017
Motorda kayış sesi var yaklaşık bir aydır bununla ilgili iki tane bilya birisi gergi bilyası olmak üzere şarj dinamo söküp baktırıldı ve klima kompresörü söküp baktırıldı herangibir sorun bulunmadı en son tamircimde başka bir kayış denendi yalnız kayış sesi özellikle 1500-2000 devir aralığında halen devamlı olarak sürüyor motor sıcakken 2017 model fc5 1.6 lpg executive paket aracım.Bir türlü çözemedim önerisi olan varmı aracı satmayı bile düşünüyorum.Ve çok canımı sıkmaya başladı sorunsuz diye ilk defa japon aracı aldım daha 44bin kmde 1 aydır uğraşıyorum.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Başka bir kayış taktı yerine ama çözülmedi bende anlamış değilim başka değişecek ne olabilirki orda
Geçen sene 220 liraya almıştım yetkili servisten hiçbir problemide yoktu keyfi değiştirmiştim ben 38 k da . Araç 2016 FB7. Kayışınız uzama yapmış olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yarın çekeyim motoru tam ısıtmadan olmuyor ses açıkcası mesela 1 saat trafikte kaldığımda garaja gireken site içine daha kayış sesiyle giriyorum normalde bu tip sesler soğukken olur ilk defa böylesi birşeye sahit oluyorum google amcada bile motor sıcakken kayış sesi aramalarda çıkmıyor yani öyle enteresan bir durumla karşı karşıyayım.
Motoru acıp bir video cekebılir mısınız.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Muhtemelen otomatik gergi sistemi bu araçlarda da vardir onun çalışma mekanizmasıni incelemek lazım yetkiliye gidip en azından fikir edinilebilir

Aracınız
Civic FC5 2017
En son öyle deneyeceğiz şu kayışı bir değiştireyim pazartesi nasipse düzelmezse yetkiliye randevu alacağım.
Muhtemelen otomatik gergi sistemi bu araçlarda da vardir onun çalışma mekanizmasıni incelemek lazım yetkiliye gidip en azından fikir edinilebilir

Geri