Motor Suyu Nereden ekleniyor.

FB7 de yedek su deposunun seviyesini bir türlü göremiyorum, öyle dar bir yere koymuşlar ki. Sizler nasıl görüyorsunuz?

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fd6'da net gözüküyor fb7 'de bilmiyorum açıkcası motoru sadece temizlemek silmek için açıyorum şüküler olsun ki

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Civic FB7 2015
Su seviyesini görene helal olsun ben kapağı açıp ucundaki hortumun ıslaklığından anlıyorum su seviyesini.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Zaten hortumun ıslaklığından bakıyor ustalarda aracımı ilk aldığımda ustama sormuştum bende nasıl kontrol edeceğiz diye oda aynı yöntemle bakmıştı

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Motor soğutma suyu yedek depodan değil,motor soğukken radyatör kapağı açılarak bakılmalıdır. Yedek depodan radyatöre giden hortum zamanla tıkanabilir,radyatör su eksiltse bile yedekten su çekememe durumu olabilir. Su seviyesi düşmediği için de sorun yok gibi algılarsınız.

iPhone cihazından gönderildi.

Motor soğutma suyu yedek depodan değil,motor soğukken radyatör kapağı açılarak bakılmalıdır. Yedek depodan radyatöre giden hortum zamanla tıkanabilir,radyatör su eksiltse bile yedekten su çekememe durumu olabilir. Su seviyesi düşmediği için de sorun yok gibi algılarsınız.

Doğru haklısın , ama o kapak sık sık kontrol için açılırsa zarar görür sistem hava alır

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Doğru haklısın , ama o kapak sık sık kontrol için açılırsa zarar görür sistem hava alır

Sistem doluysa hava yapmaz,sistemde eksik varsa hava alır. Burdaki kontrol zaten sistemin doluluğunu kontrol değil mi? Açtığınızda eksik varsa ve tamamlamadan kapattığınızda haklısınız.

Geri