Civic FD6 Motor suyu

Ad Soyad
Okan GÖKÇE
Aracınız
Civic FD6 2009
Selamun aleyküm 2009 fd6 yeni aldım radyotör suyuna baktığımda eksikti benim şuan su eklemem sıkıntı oluştururmu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Okan GÖKÇE
Aracınız
Civic FD6 2009
Selamun aleyküm Akşam su koydum 1 km kadar turladım sabah baktığımda 1 su bardağı kadar yine eksiltmişti neden yapar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamun aleyküm Akşam su koydum 1 km kadar turladım sabah baktığımda 1 su bardağı kadar yine eksiltmişti neden yapar

Ve aleykümselam
Bir yerlerde kaçak var anlamına geliyor. Olabilecekler:
- Radyatör kapağı
- Regülatör kelepçeleri
- Hortumlar
- Motor contası
- Radyatör
Uzun yola çıkarsanız dikkatli olun. Hararet ve fan takibi yapılmalı. Aracı sıkıştırıp kaçak kontrolü yapılabilir.

Ad Soyad
Okan GÖKÇE
Aracınız
Civic FD6 2009
Hocam ustaya götürdüm lifte kaldırdı baktı herhangi birşey bulamadı 2 3 gün takibini yap sonra bakalım dedi.
Normalde su radyotör de tam dolu mu olması gerekiyor usta fazlasını tahliye ye atar diyor napacamı bilemedim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam ustaya götürdüm lifte kaldırdı baktı herhangi birşey bulamadı 2 3 gün takibini yap sonra bakalım dedi.
Normalde su radyotör de tam dolu mu olması gerekiyor usta fazlasını tahliye ye atar diyor napacamı bilemedim.

Su problemi takip isteyen bir meseledir. Bazen çok basit birşeyden çıkar. Bazen motor indirtir. Radyatör kapağını açtığınızda suyu görmeniz gerekiyor. Radyatöre gelen büyük hortumlardan birine baskı yaptığınızda su hareketi gözlenmelidir. Soğuk motorda seviye takibi daha sağlıklı olur. Motor sıcak iken su genleşir fazla su genleşme takına geçer. Motor soğuduğunda eski haline gelir. Yani suyun eksilmesine neden olmaz. Motor sıcak iken fan açmış bir durumda tekrar araç life alınıp bakılmalıdır. Kaçak var ise antifiriz renk verir. Olabilecek nedenleri tek tek eleyerek problemi çözmeye çalışmanızı öneririm. En basit işlem orjinal kapak değişimidir.

Geri