Civic FD6 Motor takozu değişiminden sonra ki sıkıntılar

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar fd6 2011 116 bin km de olan aracımın sağ yağlı motor takozunu yan sanayi ile değiştim.Değişimden sonra motor daha sesli çalışmaya başladı daha önce vtecin devreye girdiği belli olmazken şimdi neredeyse tekleme yapıyormuş gibi belli ediyor.Devir saatinde dalgalanma oluyor araç boşta 3000 devir gazı bırakıyorum 1000 devire geldikten sonra hafif bi yükseliyor daha sonra rolanti seviye geliyor 900 lere falan.kulağınızda bi uğultu olur yutkunarak geçirmeye çalışırsınız ya benim motor da sanki öyle çalışıyor gibi aracı alalı 7 ay oldu aldığımdan beri motor takozu oturmuş şekildeydi ama bu sıkıntıların hiç biri yokdu.Tamir sırasında aracın başında değildim acaba bu sıkıntılar neden kaynaklana bilir sırf yan sanayi takoz bu kadar sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum .Şimdiden teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Devirin yükselmesi yada düşmesinin motor kulağıyla bir ilgisi yoktur. Sorun boğaz kelebeğinin kirli olma ihtimalinden kaynaklanıyor olabilir. Yan sanayi takoz titreşime veya vuruntuya sebep olabilir. Orjinalin yerini tutmaz. Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam subap ayarını ses ile ayırt etmek çok zor bir iş. Çok gevşek olan subaplar şiddetli bir şekilde şıkırtı yapar. Fakat araçlarımız LPG li olduğu için bu gevşeme değil de sıkışma şeklinde olacağı için sıkı subapta ses daha da azalıyor. Bu benim gözlemlediğim husus. Başkaları için farklı olabilir. Aracın geçmişi belirsiz olduğu için subap ayarı yapılmasında çok büyük fayda olacaktır.
Çoğu bakım yapılmamış ve bilinmiyor. Bence taze bir Bismillah diyerek baştan başlanmalı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Motor yağı, filtre, şanzıman yağı, motor soğutma sıvısı, buji değişimi, subap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği her hondanın vazgeçilmezidir. Bunlar yapıldığında zaten araç düzene girecektir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ayrıntılı ecu taraması ve geçmiş arıza kodları aranır. Antifiz yenileme, fren hidroliği yenileme, subap ayarından sonra 50 kilometre benzinde kullanım ardından Afr ayarı sonra yolculuğa devam.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri