Motor takozu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Genelde yağlı olan üst sağ motor kulağı arızalanır, sizinki hangi kısım tam anlamadım, alt takoza benziyor.
Bence öncesinde servislere telefonla fiyat bilgisi ve indirim varmı diye bilgi amaçlı sorun, sonrasında honda parçacılarından fiyat alın.

Genelde yağlı olan üst sağ motor kulağı arızalanır, sizinki hangi kısım tam anlamadım, alt takoza benziyor.
Bence öncesinde servislere telefonla fiyat bilgisi ve indirim varmı diye bilgi amaçlı sorun, sonrasında honda parçacılarından fiyat alın.

Evet sağ alt takoz bu , sanayideki usta IMG_4557.JPG listedekileri değiştirelim dedi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
2004 model E46’mın motor kulaklarını 2011 yada 2012 yılında değiştirmiştim.
Motor kulağı eskiyen ve zamanı gelince değişen bir parçadır. Çünkü motorun titreşimini karşılarlar.

FD6’larda bu kronik bir sorunsa ve 2008 model aracınki ilk kez değişiyorsa öyle kronik soruna can feda:)
MaşaALLAH Honda’ya

Aracınız
Civic FD6 2009
Benim 1500 devir gibi. Boğuk bir ses geliyordu. Gergide değişti gergiyide değiştirin isterseniz. Ondanda olabilir o boğuk ses

S

Silinen üye 20336

Guest
Araç park halinde vites P yada N’de gaza ani basınca devrin ilk yükseldiği anda titreşimi ve esnemeyi hissediyor olmanız lazım. Devir düşerken de rölantiye yakın tekrar hissedilebilir.

Parçalar değiştikten sonra aynı testi tekrar yapın farkı göreceğinizi tahmin ediyorum.

Ertelenmemesi gereken bir durum. Zaman geçtikçe esneme ve titreşim artar. Hatta sanayide; motor kulaklarını değiştirmesek ne olur diye sorunca bir gün motorun yere düşer diyen ustalara rastlayabilirsiniz...:)

Kaliteli parça kullanımı ve işinin ehli kişilere yaptırılması lehinize olur.
Şanzıman ve motor arasında kalan bölgede değişmesi gereken ufak tefek parçalar(kapak v.b.) varsa onları da kontrol edip değiştirmek gerekir. İyi ve ciddi bir usta bu tür onarımlarda motor askıya alındığı zaman ve şanzıman söküldüğü zaman görülebilen kısımları kontrol eder.
Aracınızda daha önce yağ ve su eksiltme durumu gözlemlemiş olmasanız bile az miktarda soğutma suyu ve/veya yağ kaçaklarına rastlanılabilir.

İşlerinizin rast gitmesini dilerim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet sağ alt takoz bu , sanayideki usta Ekli dosyayı görüntüle 252048 listedekileri değiştirelim dedi

Bence öncelikle sag üst motor takozunu değiştirin, diğerlerini gereksinime göre sonrada degistirebilirsiniz. Genelde esas sorunu bu parca yapıyor, diğer takozlar ek bir darbe olmadıkça oldukça uzun ömürlüdür. Bu üst takozun orjinalinde servis dışında bulmasi biraz zor.

Bence öncelikle sag üst motor takozunu değiştirin, diğerlerini gereksinime göre sonrada degistirebilirsiniz. Genelde esas sorunu bu parca yapıyor, diğer takozlar ek bir darbe olmadıkça oldukça uzun ömürlüdür. Bu üst takozun orjinalinde servis dışında bulmasi biraz zor.

Hocam motor sağ üst gergi takozumu yoksa motor sağ üst takozu mu ? Ve servislerde var mıdır 2008 Honda civic takozu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam motor sağ üst gergi takozumu yoksa motor sağ üst takozu mu ? Ve servislerde var mıdır 2008 Honda civic takozu ?

Benim bahsettiğim bu parça,

252063

Şu konuyu bir inceleyin,

Geri