Motor tarafından gelen ses

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi forumlar arkadaşlar. Bugün birşey dikkatimi çekti. Lastiklere hava basarken araba rölantide çalışıyordu. O esnada kaput kısmının sağ tarafından hafif bir tıslama sesi gibi ses gelıyordu. Daha önce varmıydı bilmiyorum. Hava üfler gibi ince bir ses. Kaputu açıp baktım yine triger tarafından gibi ince hava sesi geliyordu.Klima kapalıydı bu esnada. Araçtada 200 km yol yaptım. Gazlarken filan herhangi bir ses yok. Araç 1.6 benzin - lpg fc5

İkinci olayda araçta sürekli bir lastik basınç uyarısı ama bu kronik sanırım çok üstüne düşmedim.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses için bir şey diyemeyeceğim hocam ama lastik basınç uyarısı alıyorsanız lastiklerin havası birbirinden farklı veya gereğinden çok olabilir. Dün başıma geldi. Yazlıklara yeni geçtim. Lastiklere 38 bar basınç bastı lastikçi. Çok dedim ama dinlemedi. Ufacık bir çukurda uyarı verdi. Peş peşe 2 kez olunca ben de 34’e indirdim. Sonra da kalibre ettim. 200-300km yol yaptım, bir daha sorun olmadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ses için bir şey diyemeyeceğim hocam ama lastik basınç uyarısı alıyorsanız lastiklerin havası birbirinden farklı veya gereğinden çok olabilir. Dün başıma geldi. Yazlıklara yeni geçtim. Lastiklere 38 bar basınç bastı lastikçi. Çok dedim ama dinlemedi. Ufacık bir çukurda uyarı verdi. Peş peşe 2 kez olunca ben de 34’e indirdim. Sonra da kalibre ettim. 200-300km yol yaptım, bir daha sorun olmadı.
Farklılıktan dolayı olabilir. Kontrol ettiğimde bı sıkıntı yok . Serviste de soyledim kontrol ettik sorun yok dediler ama uzun yolda yapıyor hala. Benim için çok sorun değil. Ses konusunda da belki de hep vardı hava basmak için eğilince farkettim bilemiyorum. Pek arabadan anlayan birisi olmadığımdan danışmak istedim. Teşekkürler yorumunuz için.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri