Motor temizleme

Selamın aleyküm arkadaşlar fb7 kasa bir civigim var motoru würth ile temizliyorum ama sonrasında da 2 ay sonra yapışıyor tozlar motoru temizlemek içim bir öneriniz var mı acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Genelde würth kullanılır. Toz için kullandıktan sonra bezle iyice silmek gerekiyor.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Selamın aleyküm arkadaşlar fb7 kasa bir civigim var motoru würth ile temizliyorum ama sonrasında da 2 ay sonra yapışıyor tozlar motoru temizlemek içim bir öneriniz var mı acaba?
spreyi kullandıktan sonra bezle iyice silin ve mümkünse aracı o gün çalıştırmayın. çalışıtırıp kullanınca ısıyla parçaların üzerinde kalıyor ve toz topluyor.

Aracınız
Civic FD6 2009
Bu spreyler boş iş, kısa süre sonra eskisinden kötü oluyor. Spreyden sonra bez ile iyice silmek gerekli ama motorun her bölmesine kıvrımlarına ulaşmak çok zor. Ulaşamadığımız kıvrım ve bölgelerde kirlilik çok fazla oluyor ben 1 kez sıktım o spreyden iyice sildim ama bir daha kullanmam, tozlu kalsın.

mturker

Özel Üye
Bu spreyler boş iş, kısa süre sonra eskisinden kötü oluyor. Spreyden sonra bez ile iyice silmek gerekli ama motorun her bölmesine kıvrımlarına ulaşmak çok zor. Ulaşamadığımız kıvrım ve bölgelerde kirlilik çok fazla oluyor ben 1 kez sıktım o spreyden iyice sildim ama bir daha kullanmam, tozlu kalsın.
Hocam o sprey beterin beterinden korumak içindir gene bı nebze gözü rahatlatmak içindir.
En güzeli yılda 1 komple yikamaktir ılık suyla motor çalışırken sonrasında her noktasına hava tutmaktır ama buda zamanla bazi noktalarda oksitlenme vs yapabilmekte..
Gene ihtiyaç whürt e düşüyor

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2009
Hocam o sprey beterin beterinden korumak içindir gene bı nebze gözü rahatlatmak içindir.
En güzeli yılda 1 komple yikamaktir ılık suyla motor çalışırken sonrasında her noktasına hava tutmaktır ama buda zamanla bazi noktalarda oksitlenme vs yapabilmekte..
Gene ihtiyaç whürt e düşüyor

Honda madness
Haklısınız, bende yıkamadan yanayım ama çekiniyorum. Çalışmaz başımıza iş alırız, Kirli kalsın :D

Aracınız
Aslında doğru birşey değil ama hem eski aracımda hem şuanki 6 senelik fb7 aracımda her sene yıkattım ve hiçbir sorun yok, soket oksitlemesi yapabilir ama korumak ve asıl işi bilen ve garanti verene yukatmak gerek.

Ben Ankara Honda Efe de garantili olarak senede bir yıkatıyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Ben Newmix marka Motor yağ temizleyici ile fırça ile temizledim, 1 defa daha sıktım sonra bez ile sildim. Sonra silikon sprey ile temizledim ve sildim. Hafif mat Bi görünüm oldu. Bayağı beğendiydim. Sonra toz illaki yapıştı ama toz hep oluyor..

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri