Motor temizlik

mturker

Özel Üye
Yani kıssadan Hisse konunun başında da BAHSETTİĞİM gibi,
SU İLE ASLA MOTOR YIKATMAYIN VARSIN KİRLİ Kalsın, ya nemli bezle üstün körü silin, yada Arac sogukken würt marka motor temizleme spreyi ile elin ulasabıldıgı kadar silin... Kaput altı zaten tatmin edici temiz kalsın yeterli bence...

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FC5 2020
Yetkili serviste veya motor yıkama profesörüne bile tazyikli su ile yıkatsanız daha önce yıkatmış olsanız bile sorun çıkmasada ilerde çıkma ihtimali her zaman vardır.elektronik aksamın düşmanı pas ve korozyon tam bu esnada soket içlerinde ecu ve modüllerde başlar yavaş yavaş. Siz mutlusunuzdur motor tertemiz oldu diye ama birgün başınız ağrıyacaktır, en iyi ihtimalle aracınızı sattığınız kişi uğraşacaktır. Würth motor temizleme spreyi ve sonrası tazyikli hava ile mümkünse temizlenir yoksa gerekli de değil.
Yetkili servis motora su tutuyorsa zaten o servisin notu bellidir.sorun çıktığında sizi başlarından 2 dk da atacaklardır ne garantisi..

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eski aracimda 6 yil boyunca hep servise gittim ve bakim sonrasi araci yikayalim onerisi geliyor malum. Hic birinde arabami yikamayin, onun yerine motoru temizleyin dedim. Hic bir sorun da cikmadi. Yeni aracimi da ayni sekilde motorunu yikatiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm aracımın motor kısmının belirli yerlerini gazyagi ile temizlemek istiyorum. Sıkıntı olur mu acaba.

Aracınız
Civic ES7 2003
Bu temizleme spreyi plastik metal aksam ayırt edilmeden motorun her yerine sıkılabilir mi yoksa sadece metal kısımlara mi sıkılabilir?

mturker

Özel Üye
Bu temizleme spreyi plastik metal aksam ayırt edilmeden motorun her yerine sıkılabilir mi yoksa sadece metal kısımlara mi sıkılabilir?
Hocam whürt motor spreyini kaput altında bulunan her noktaya gönül rahatlığıyla sıkabilirsiniz, yanlız motor soguk olsun, sıktıktan sonra 5 10 dk bekleyin sonrasında kuru bezle elinizin ulastıgı her yeri silin, motor kaputu bi süre işlem bittikten sonra acık tutun yada en az yarım gün arabayı kullanmayın,

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri