Motordan gelen ses

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 10 gün önce executive Plus Eco aldım. Araçta belki de ilk zamanlar fark etmediğim rölantide veya 10-15 devir arası sürüş esnasında videoda 5. saniyeden itibaren duyacağınız sesi duyuyorum. Ses o kadar kuvvetli ki sürüş esnasında bir duvar yanından geçtiğimde içeriye kadar duyuluyor. 2022 Civic kullanan arkadaşlara sormak istediğim şey şu sizlerin aracından da benzer ses geliyor mu?
Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Tüf tüf gibi çıkan ses benim arabamda da var (fe1 eco exe)
Dışarda farklı fe1 ecolarda da aynı sesi duydum servise de sormuştum normal demişlerdi. Fakat sizin arabanızda motor devri rölantiye doğru düşerken başka bir ses daha geliyor sanki, 2-3sn süren bir sürtünme sesi gibi, onu kendi arabamda duymamıştım hiç. Yine servise sorun isterseniz.
O tüf tüf ses aracı benzine alındığınızda bir miktar azalıyor ama yine benzer bir ses gelmeye devam ediyor. Kaputu açıp denemiştim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi benzine alincada geliyor ama daha az, ayrıca sürtünme sesi de var gazı bıraktıktan hemen sonra onu servise soracağım
Tüf tüf dediğiniz ses 5. Saniyede duyulmaya başlayan ses değil mi çıt çıt çıt gibi

Geri