Motordan gelen şıkırtı

Aracınız
Civic ES7 2006
Selamın aleyküm arkadaşlar vtec2 aracım var.
Bu aralar farkettim dik rampa çıkarken motordan şıkır şıkır bi ses geliyor.Bu sesi normalde rampayı çıkarken 2000 devirin altında kalınca oluyor 2000 deviri geçince motor devirini alınca düzeliyor. Yani çok çok dikkat etmek lazım 2000 deviri geçince o sesi duymak için. Sebebi nedir sizce.

Genelde sağımda solumda araba varken yada duvar varken yankı yaparak bana geliyor ses.geniş yollarda duyulmuyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ses kaydını dinledim ama benim bahsettiğimden farklı sesler var sanırım. Tam algılayamadım. Fakat lpg de azaldı diyosanız konu farklıdır biraz.
Hocam örnek vermek gerekirse araç yavaşlayınca 1e düşmek gerekirse 2 . Vites ile devam edersen şıkır şıkır ses gelir ya aynı ona benziyor bendeki ses

Motor yapılmadan önce aracım yağ yakıyordu ve p0420 katalizör sisteminin verimliliği eşiğin altında hatası veriyordu.2. Oksijen sensörü katalizör kısmında bulunan oraya araya parça koydurdum lamba yanmamisti bida. Ama şimdi motor yapıldı yağ yakma yok o aradaki parcayı söksem mi aracımda fakir karışımda çıkmıştı motor yapıldıktan sonra belki fakir karisimi o2 sensörü arada parça var diye tam ölçemiyor araç fakirde kalıyor ve dolayısıyla da rampalarda vuruldu yapıyor olabilir mi

Beyni aldatsanda motor aldanmıyor.

Geri