Muayene hakkında bilgi

Öncelikle selamlar herkes hayırlı günler ilk defa muayneye gireceğim ve bir sorum olucak bilen abilerime, aracımın farında bir sorun var ve yeterince aydınlatmıyor diğer araçlar sallıyorum 10m gösterirken benim aracım 3 metre önümü gösteriyor yeteri kadar aydınlatmıyor muayenede bir sorun çıkarırmı aydınlatma yönünden bilen kişiler yardımcı olursa çok sevinirim

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle selamlar herkes hayırlı günler ilk defa muayneye gireceğim ve bir sorum olucak bilen abilerime, aracımın farında bir sorun var ve yeterince aydınlatmıyor diğer araçlar sallıyorum 10m gösterirken benim aracım 3 metre önümü gösteriyor yeteri kadar aydınlatmıyor muayenede bir sorun çıkarırmı aydınlatma yönünden bilen kişiler yardımcı olursa çok sevinirim

Ağır kusur olarak muayneden kalma gibi bir durum olurmu bilgilendirirseniz çok sevinirim.

gunesec

Özel Üye
Ağır kusur olarak muayneden kalma gibi bir durum olurmu bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhabalar,
Muayenede ölçüm yapılır. Geçmezse yaptırın gelin derler. Ağır kusur olacağını sanmam. Muayeneye girmeden bir ayarlayın olmazsa. Oto elektrikçiler ayarlar.

Merhabalar,
Muayenede ölçüm yapılır. Geçmezse yaptırın gelin derler. Ağır kusur olacağını sanmam. Muayeneye girmeden bir ayarlayın olmazsa. Oto elektrikçiler ayarlar.
Çok teşekkürler yardımınız için yaptırmayı düşünüyorum ama genede bir sormak istedim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ampul patlak olursa geçmez. Sizin far ayarınız bozuk gibi duruyor. Far ayar düğmeniz varsa onu sıfıra getirin. Hareket ediyorsa motor sağlamdır. Ek olarak sıfırda far ayarı yapılması lazım. Benim muayene girdiğim her türlü araçta ayar yaptımama rağmen hafif kusur olarak yazdılar. Kusursuz geçiş yok. :)
Ağır kusurlar lazım olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Teşekkürler yorumunuz için ağır kusur olarak kalırmı diye merak etmiştim cevabımı aldım teşekkürler tekrardan
Ampul patlak olursa geçmez. Sizin far ayarınız bozuk gibi duruyor. Far ayar düğmeniz varsa onu sıfıra getirin. Hareket ediyorsa motor sağlamdır. Ek olarak sıfırda far ayarı yapılması lazım. Benim muayene girdiğim her türlü araçta ayar yaptımama rağmen hafif kusur olarak yazdılar. Kusursuz geçiş yok. :)
Ağır kusurlar lazım olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhabalar , bayiden sıfır alınan arabalarda bile far ayarı kusuru çok gördüm far yeteri kadar parlak değil ve olması gerekenden fazla parlak diye eski aracımda hafif kusur olarak geçmişti . Muhtemelen sizin de bir sıkıntı çıkmayacaktır . Çalışmıyorsa sinyaller veya lambalar ağır kusur olarak geçer onlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Far ayarı neye göre oluyor onu bende bilmiyorum. FB7 nin ilk muaynesinde sadece far ayarı kusursuzdu iki yıl sonra gittiğimde hafif kusur sayıldı otomatik far var ayarı var ama bunu neye göre yapıyorlar bilmiyorum. Muhtemel ampuller değer kaybetmiş 2 yılda bir miktar bunu kağıt üzerinde görebiliyorum herhalde ondandır.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar aracımın ilk muayenesini cuma günü yaptırdım. aracım sonradan takılan cam filmi, hatalı kısa far ayarı, lpg ikaz etiketi ve stepne bağlantısı uygunsuzluğu yüzünden hafif kusurlu olarak muayeneden geçti. kusurlardan stepne bağlantısı uygunsuzluğu hariç diğerlerini kabul ediyorum. aracımda stepne yok lastik tamir kiti var. fabrikasyon lpgli olduğu için simit tank var stepne yerinde, neden olmayan stepnenin bağlantısına uygun değil denildi orasını anlayamadım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracımın ilk muayenesini cuma günü yaptırdım. aracım sonradan takılan cam filmi, hatalı kısa far ayarı, lpg ikaz etiketi ve stepne bağlantısı uygunsuzluğu yüzünden hafif kusurlu olarak muayeneden geçti. kusurlardan stepne bağlantısı uygunsuzluğu hariç diğerlerini kabul ediyorum. aracımda stepne yok lastik tamir kiti var. fabrikasyon lpgli olduğu için simit tank var stepne yerinde, neden olmayan stepnenin bağlantısına uygun değil denildi orasını anlayamadım.

Stepe nin olmaması da kusur olarak geçiyor. Benim aracımda serpme spanzet ile sabitlenmiş haline bile stepne bağlantısı uygun değil demişler.

Geri