Civic FD6 Multimedya obd2 bağlantısı

Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle telefon veya multi medyada program olması gerek. Sonra ayarlardan wifiyi şeçip eşleştirme yapacaksanız. Sonra bağlanıp değerleri elde edersiniz. Ben program olarak car scanner kullanıyorum.

Ben aracın ünitesine elm327 programının yüklemedim telefon direk gördü ve indirdiğim uygulamalar çalıştı araçta ise görüyor ama bağlan dedimde hata verdi ne hatasıydı hatırlamıyorum cihazın ayarlarına gidin diyordu galiba müsait bir zamanda elm327 cihaza indirip birde ordan deneyeyim çok güzel uygulamalar var olmayınca moralim bozuldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Soru
Obd2 neden kullanıyorsunuz?

Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum :)

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Obd cep telefonuma yada araç teyibi android ise çeşitli uygulamalar yüklenerek araç ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz araç motor suyu sıcaklığından akü Amper göstergesine araç turbo basınç göstergesi hava yakıt oranı gibi çok çeşitli verirlere görsel anlamda ulaşabilirsiniz
Ayrıca araç arıza lambası yakarsa arızanın ne olduğunu ve arıza lambasını resetlemeyr yarıyor
Çok güzel bir uygulama bence

Aracınız
Civic FC5 2016
Araç teybinde bu ekran olabilir teybiniz uyumluluk ise benimki uyumlu ana ben obd Cihazı ile bağlantı sorunu yaşıyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Soru
Obd2 neden kullanıyorsunuz?

Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum :)

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Problem değil. Öğrenmek için buradayız.
> Obd'den yol bilgisayarından göremediğimiz değerleri görmemizi sağlıyor. İstediğiniz halde grafik olarak değerlerimizi takip edebiliyoruz.
> Arıza lambası yandığı zaman sebebini servise gitmeden öğreniyoruz. Küçük arıza problemleri kendimiz temizleyip yola devam ediyoruz. Yalnız büyük problemlerde arıza lambası sönmez!
> 0-100-200 hızlanma zaman testi yapabiliyoruz.
> Tam tersi fren testide yapabiliyoruz.
> Stf ve Ltf değerlerini takip edip yakıt karışımının düzgün olup olmadığını görebiliyoruz.
> Soğutma suyu sıcaklığını takip edip hareret durumunu daha önceden farkedebiliyoruz.
> Oksijen sensörlerinin sinus dalgasını takip edebiliyoruz. Voltaj değişmi vs.
> Anlık yakıt, ortalama yakıt, kullanım süresi, gittiği yol boyunca kullandığı yakıt miktarı ve fiyatınıda gösterir.
> Açık sistem ve kapalı sisteme geçişlerini gösterir.
> Motor yük durumu, giriş hava sıcaklığı, gaz kelebeği pozisyonu, avans derecesi vs. vs.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben aracın ünitesine elm327 programının yüklemedim telefon direk gördü ve indirdiğim uygulamalar çalıştı araçta ise görüyor ama bağlan dedimde hata verdi ne hatasıydı hatırlamıyorum cihazın ayarlarına gidin diyordu galiba müsait bir zamanda elm327 cihaza indirip birde ordan deneyeyim çok güzel uygulamalar var olmayınca moralim bozuldu

Cihazınız ile Obd arasında Wifi eşleştirmesi yapacaksınız şifre isteyebilir. Yukarıda belirttim. Sonra direk girer bekleme yapmaz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. Aracıma elm327 Bluetooth Obd2 cihaz aldım. Torque pro'yu kurdum. Cihaz cep telefonundan ECU'ya bağlanıyor. Sensör değerlerini görebiliyorum. Ancak multimedyadan bağlanmak istediğimde cihaz eşleşmiyor ve hiçbir pin ekranı gelmeden pini yanlış girdiniz diye uyarı veriyor. Cep telefonunda bu hatayla karşılaşmıyorum. ayrıca Car Scanner ile multimedyadan bağlanabiliyorum. Bu konuda bir fikriniz var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20220416_210917.jpg
    IMG_20220416_210917.jpg
    246.1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. Aracıma elm327 Bluetooth Obd2 cihaz aldım. Torque pro'yu kurdum. Cihaz cep telefonundan ECU'ya bağlanıyor. Sensör değerlerini görebiliyorum. Ancak multimedyadan bağlanmak istediğimde cihaz eşleşmiyor ve hiçbir pin ekranı gelmeden pini yanlış girdiniz diye uyarı veriyor. Cep telefonunda bu hatayla karşılaşmıyorum. ayrıca Car Scanner ile multimedyadan bağlanabiliyorum. Bu konuda bir fikriniz var mı?
Hocam bence multimedia cihazınızdaki Torque Pro ile OBD2 cihazının eşleşmesinde bir sorun veya uyumsuzluk var.
Farklı versiyon Torque Pro uygulamalarını denediniz mi?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam bence multimedia cihazınızdaki Torque Pro ile OBD2 cihazının eşleşmesinde bir sorun veya uyumsuzluk var.
Farklı versiyon Torque Pro uygulamalarını denediniz mi?
Hocam 3 versiyon kullandım. Hepsinde de durum değişmedi. Hatta torque pro'nun son sürüm apk'sını yabancı bir siteden indirdim. Mobilde çok daha güzel ve stabil çalıştı. Afr oranına kadar gördüm. Çar Scanner görüyorsa onun da görmesi lazım diye düşünüyorum. Sonuçta her iki programda da BT eşleşmesi yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-04-16-23-55-03-021_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-16-23-55-03-021_com.miui.gallery.jpg
    103.8 KB · Görüntüleme: 28
Geri