Ne kadar yakıyorum ?

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020

Arkadaş Tek depo LPG İle uzun yolda 600 Km den fazla gitmiş helal olsun ben 90 sabit 450 km anca görüyorum sizlerde durum ne şehir içi 330 km ile 370 km arasında

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadaşın gerçekçi bir video çekme çabası takdire şayan ancak aklıma takılan soru lastik havasini Opet’te kontrol etti neden aynı Opet’te doldurmadı. Aracın motorunu ısıtmak amaçlı yol üzerinden almak istediğini düşündüm ama aklıma pek yatmadı. Gerçekçi olacaksa aynı Opet’ten doldurmalıydı bence.

gunesec

Özel Üye
Arkadaşın gerçekçi bir video çekme çabası takdire şayan ancak aklıma takılan soru lastik havasini Opet’te kontrol etti neden aynı Opet’te doldurmadı. Aracın motorunu ısıtmak amaçlı yol üzerinden almak istediğini düşündüm ama aklıma pek yatmadı. Gerçekçi olacaksa aynı Opet’ten doldurmalıydı bence.
Hocam valla siz söyleyince fark ettim, hakikaten neden oradan almadı ki? Çok dikkatlisiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tek tek bu tabloyu tutmak kolay değil, tebrik ederim dostum, helal olsun.
Takibin telefon ile yapılabilmesi için onlarca program var, ben androidde yaklaşık 5 senedir Drivvo kullanıyorum.
Araçla ilgili yakıt haricinde diğer bakım ve masrafları da kaydedebiliyorsunuz. Ortalama hız ve süre hariç sizin tabloda belirttiğiniz tüm verileri görebiliyorum.
Programda birden çok aracı takip edebildiğiniz gibi aynı araç için lpg ve benzin alımlarınızıda takip edebiliyorsunuz.

Benim 1.5 Turbo için tüm ortalamaları resimde gözüktüğü gibi. Aralık 2020de aldım aracı, şu anda 16400 kilometrede, 50 kez yakıt almışım.
Ekonomi öncelikli sürmediğimden biraz çok yaktığı fark ediliyor. Yeni araba olması hasebiyle biraz gazladım diyebilirim.

WhatsApp Image 2021-10-07 at 13.29.29.jpeg

Resimde görülen 12,07 L / 100km maksimum tutarı izah edeyim; bin kilometre bakımının süresi gelmiş ama pandemi vs kilometre dolmamıştı, bol virajlı ve engebeli asfalt köy yollarında bi hayli gazlamıştım

Aracınız
Civic FC5 2020
Tek tek bu tabloyu tutmak kolay değil, tebrik ederim dostum, helal olsun.
Takibin telefon ile yapılabilmesi için onlarca program var, ben androidde yaklaşık 5 senedir Drivvo kullanıyorum.
Araçla ilgili yakıt haricinde diğer bakım ve masrafları da kaydedebiliyorsunuz. Ortalama hız ve süre hariç sizin tabloda belirttiğiniz tüm verileri görebiliyorum.
Programda birden çok aracı takip edebildiğiniz gibi aynı araç için lpg ve benzin alımlarınızıda takip edebiliyorsunuz.

Benim 1.5 Turbo için tüm ortalamaları resimde gözüktüğü gibi. Aralık 2020de aldım aracı, şu anda 16400 kilometrede, 50 kez yakıt almışım.
Ekonomi öncelikli sürmediğimden biraz çok yaktığı fark ediliyor. Yeni araba olması hasebiyle biraz gazladım diyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 266542

Resimde görülen 12,07 L / 100km maksimum tutarı izah edeyim; bin kilometre bakımının süresi gelmiş ama pandemi vs kilometre dolmamıştı, bol virajlı ve engebeli asfalt köy yollarında bi hayli gazlamıştım
Teşekkür ederim cevabınız için, evet onlarca program var ama ben kendim tek tek yazarak hesaplamak istedim ki söylediğiniz uygulamada hız bilgileri bulunmuyor. Benim ilk paylaştığım tüketimlerimde ortalama hız yoktu, bir arkadaş hızla ilgili bilgiler de paylaşsanız iyi olur, şehir içi mi yoksa uzun yol da mı sürüş yapıyorsunuz belli değil demişti.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Akaryakıt fiyatlarındaki artıştan dolayı servisi kullanmaya başladım haliyle az kullandığım için eco modu kapattım hiç dikkat etmeden zevkle kullanınca arada s moduna filan aldım yakıt hemen arttı 8-9 arası gözüküyordu normalde ekranda. ?

Ekli dosyalar

• 9A1143F5-B182-47E8-B886-F60F9A19249E.jpeg
    9A1143F5-B182-47E8-B886-F60F9A19249E.jpeg
    66.5 KB · Görüntüleme: 58
Geri