Civic FB7 Nem kokusu

Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar 2012 fb7 aracımın koltukları çok pisti malum açık renklidir. Halı yıkama makinesiyle kosla aspirin filan bir güzel yıkadım temiz de oldu öneririm ama suan hafif bi nem kokusu var ilk binerken alıyorum bu kokuyu nasıl kurtulabilirim bilgisi olan rica etsem yazabilir mi?

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam bende de vardı bir ayda falan gitti, genelde buharlaşma ile camlar açık ya da klima açık şekilde gider başka yolu zor. Yani bu kalan nemi buharlaştırmanıZ lazım. Benim oto yıkamada yıkanıp, sıcak hava + klima ile çalıştırılıp kurutuldu ama yine oldu. Sıcak havalarda cam kapı açık bırakılarak havalandırılabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bende de vardı bir ayda falan gitti, genelde buharlaşma ile camlar açık ya da klima açık şekilde gider başka yolu zor. Yani bu kalan nemi buharlaştırmanıZ lazım. Benim oto yıkamada yıkanıp, sıcak hava + klima ile çalıştırılıp kurutuldu ama yine oldu. Sıcak havalarda cam kapı açık bırakılarak havalandırılabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Hocam sağolun bilgileriniz için ama 3 gündür ara ara havalandırıyorum ve gece camlar biraz açık erzurumda yaşıyorum malum hava soguk kış günü koltuk yıkanır mı diceksiniz aracı yeni aldım eşim laf etti koltuk pis diye burdada malum yaza çok var benim korkum beklerse ilerde havalandırsam da kurtulamam diye

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Arabayı çalıştırın fanı en yüksek hıza ve en sıcak konuma getirip klimayıda açın sirkülasyon dışta olsun (klimanın nem alma özelliği var) 1 saat 2 saat artık ne kadar bekleyebilirseniz bekletin o şekilde aklıma gelen tek mantıklı çözüm bu. Ayrıca o koltukları biran önce kurutmaya bakın nem daha çok küf filan yapıp kalıcı koku bırakabilir.

Aracınız
Civic ES7 2001
Arabayı çalıştırın fanı en yüksek hıza ve en sıcak konuma getirip klimayıda açın sirkülasyon dışta olsun (klimanın nem alma özelliği var) 1 saat 2 saat artık ne kadar bekleyebilirseniz bekletin o şekilde aklıma gelen tek mantıklı çözüm bu. Ayrıca o koltukları biran önce kurutmaya bakın nem daha çok küf filan yapıp kalıcı koku bırakabilir.
Koltuklarım ıslak değil yol yaptık uzun yol 10 saat hiç bir yerimiz ıslanmadı sadece koku var biraz tmm hocam deneyeceğim inşallah olur

Geri