NGK bujiler hk

dodi34

0
Aracınız
Herkese selam,

Aracımda lpgde silkelenme titreme rolanti düşmesi vs problemi var. Benzinde de hissediliyor ama lpg de gitmek imkansız :)

Ateşleme bobinlerim yeni. 40 bin önce ngk buji takılmıştı. Şimdi yine buji arayışına girdim. Nette ngk lpg1 lpg 6 vs isimli bujiler var. Bosch marka bujiler var. N11.comda ngk 288 tl kampanyalı. Ne yapsam sizce teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buji ağızlarını bir motor ustasına gösterdiniz mi hiç? Bujinin ömrünün tamamlandığına eminmisiniz?
Normalde NGK iridyum-lazer buji ise bu tip bujilerin ömürleri 100bin km. civarıdır. Bi anormallik yoksa 40binde değişmemesi lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benzinde yapıyor ise ateşleme sistemi akla geliyor. Bobinler orjinal olmalı ve ucuz değildir. Buji kablolarıda önemli. Buji ngk veya denso alınabilir. Fakat iridyum olmalı! Kodu kitapçıkta yazıyor. Lpg bujisine bence gerek yok. 40.000 km. de platinyum bujiler değişir. İridyumlar 100.000 km. rahat görür.
Artı olarak gaz kelebeği ve egr temizlense güzel olur. Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?
Bu işlemleri yaptıktan sonra benzinde kullanın. Problem ortadan kalktığında lpg ayarı yapılır.
Kolay gelsin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

dodi34

0
Aracınız
Hocam yorum için teşekkür ederim. Ateşleme bobini arızası yüzünden yolda kalmıştım. NAP marka 4 adet tanesi 200 tl den ateşleme bobini aldım. Japon malı. Subap ayarı gaz kelebeği ve adaptasyonu 20 bin km önce yapıldı. Bujilerim 50k oldu değişim yapalı. Avans ayarıda yaptırdım. Sonuç aynı.. aklıma birtek buji geliyor. Nette okudum iridyum bujiler benzinlide 100k lpgde 50k da ömrü tamamlanıyormuş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam yorum için teşekkür ederim. Ateşleme bobini arızası yüzünden yolda kalmıştım. NAP marka 4 adet tanesi 200 tl den ateşleme bobini aldım. Japon malı. Subap ayarı gaz kelebeği ve adaptasyonu 20 bin km önce yapıldı. Bujilerim 50k oldu değişim yapalı. Avans ayarıda yaptırdım. Sonuç aynı.. aklıma birtek buji geliyor. Nette okudum iridyum bujiler benzinlide 100k lpgde 50k da ömrü tamamlanıyormuş.

> Bobinler bujilerle beraber mi değişti? Sonra problem geçti mi?
> Aracı devirli kullanmayı seviyorsanız 20.000 km sonra subap ayarı ister.
Ayrı ayrı işlem yapılmış. Km ve tarihler önemlidir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

dodi34

0
Aracınız
Bobinler bujilerden sonra değişti hocam. Bobinleri ilk taktığımızda hiç bir problem yoktu. Ben bujilerden endişe ediyorum ama

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İridyum-lazer’in meşhur olma nedeni farklı oktan oranlarına dayanımıdır zaten. LPGli araçlarda 100bin civarı dayanabiliyor rahat, ama yanmada bir sorun varsa ömrünü erken tamamlamış olabilir.
Benim anlamadığım bobinleri neden değiştirdiniz öncesinde?
Yani araç km.niz kaç? Daha önce yapılan işlemler neye göre yapıldı?
Bahsettiğiniz parçalar genel olarak pek arıza yapan parçalar değil çünkü.

dodi34

0
Aracınız
Birgün yolda gidiyordum. Araba inanılmaz teklemeye başladı. Vsa+lastik basınç sensörü+motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı. Arabayı zar zor kenara çektim TEM de giderken. Aracı o şekilde 15 km hızla ustama götürdüm. Cihaza bağladık. Ateşleme bobini arızası verdi. Değiştirdik. Hiç bir şey yapmadan tüm ışıklar söndü. O şekilde değişim olmuştu. Benden önceki sahibi çin malı bobin takmış. Şuan benim aldığım NAP marka japon malı üzerinde.

Geri