Ön frenden gelen uğultu ve arka diskten gelen çızırtı

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam diskler bitmiş olabilir, bu uğultu sebebidir. Tornalatabilir ya da değiştirebilirsiniz ben değiştirmenizi tavsiye ederim. Arkadan gelen cızırtı da balata tozundandır muhtemelen.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Balatalar yada diskler bitmeye yakın olabilir, görsel kontrol etmek gerekli.

Balataları ıslattığın zaman ses kesiliyorsa, balatalar ısındıktan sonra dahi ses gelmeye devam ediyorsa, frene bastığında ses kesiliyorsa, disklerde sıkıntı var demektir. Diskler yamulmuş olabilir, pütürlü hale gelmiş olabilir. Çözümü sadece balata değişirek ya da disk değişerek değil, komple disk, balata değişimi şeklinde yaparsan daha verimli olur.

Fikirleriniz güzel sırayla deniyecegim önce en basit yoldan başlayarak yaşadıgım şehire yagmur ygmaya başladı ve ben bu ygışlı havalarda kullanmaya başladım bu ses böyle çıkmaya başladı biraz önce frene basmadan bile cız cız cıZ şeklinde çıkıyor sanki birşey sürtüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fikirleriniz güzel sırayla deniyecegim önce en basit yoldan başlayarak yaşadıgım şehire yagmur ygmaya başladı ve ben bu ygışlı havalarda kullanmaya başladım bu ses böyle çıkmaya başladı biraz önce frene basmadan bile cız cız cıZ şeklinde çıkıyor sanki birşey sürtüyor

Sorun disklerde gibi görünüyor. Bir süre daha bekleyin balataları kullandıkça sorun duzelmezse disk değiştirmeniz gerekecek.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Frene basmadığın halde cızırtı sesi geliyorsa balatan bitmiştir. Balata bitmiş şekilde cızırtı gelmeye devam ettikçe kullanırsan aracını disklere de zarar verir

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Geri