Ön Şoför halısı ıslaklık

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba, 2016 model aracım ön Şoför halısı ıslaklık farkettim forumda kısa bir araştırma yaparak sanruof su tahliye kanalları tıkalı olabilceginden söz edildiği için bugün hem kurulamak hemde suyun nerden geldiğini görmek için söktüm durum içler acısı alt paspas perişan olmuş, sanruf kanallarını uygun kalınlıkta ( motosiklet debriyaj teli ) yardımıyla içine ittirdim ancak ucu bir yerden çıkmadı hem sağ hem sol belli bir yere kadar gidiyor bı yerde tıkanıyor daha önce böyle bı işlem yapan oldu mu boylemi olması gerek .

Ayrıca su şoför tarafı sol ön direk tarafından geliyor yani hemen hemen sigorta kutusunun tam arkasından, silikon, megers atması olabilir mi fikirleriniz neler ?

Sağ sol davlumbaz söküp ön camada su döktüm sular amortisör bağlantı noktalari üzerinden akarak davlumbaz üzerinden akarak teker arkasından tahliye oluyor bu durumda normal mi ?

Şimdiden teşekkürler .

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar,
FB7lerde eğer ıslaklık sadece şöför paspas bölgesindeyse sunroof bölgesinden önce sol ön çamurluk içindeki LPG kablosunun girdiği yeri kontrol ettirin, forumda ben dahil birçok kişide o bölgedeki contanın LPG montajı sonrası silikonla sızdırmazlığı sağlanarak takılmadığı için pedalların üst kısmından paspas kısmına sürekli su sızıntısı oluşuyordu, silikonla kapatma sonrası sızıntılar durmuştu.
Aşağıdaki video bilgi amaçlı faydalı olacaktır.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar,
FB7lerde eğer ıslaklık sadece şöför paspas bölgesindeyse sunroof bölgesinden önce sol ön çamurluk içindeki LPG kablosunun girdiği yeri kontrol ettirin, forumda ben dahil birçok kişide o bölgedeki contanın LPG montajı sonrası silikonla sızdırmazlığı sağlanarak takılmadığı için pedalların üst kısmından paspas kısmına sürekli su sızıntısı oluşuyordu, silikonla kapatma sonrası sızıntılar durmuştu.
Aşağıdaki video bilgi amaçlı faydalı olacaktır.

Önceki aracım Opel Corsa'da aynı problemi yaşamıştım ve etrafını silikon ile kapatınca kesmişti.

Aracınız
Civic FB7 2016
Birtek tekeri sökmedim videodaki bu boru bende sabit ve sonradan gösterdiği tapadan yok, bende kalın birşeyler var dipte ve üstü siyah bez bant ile bantlanmiş boru bez bant ile sarılmış orijinal gibi duruyordu hiç şüphelendim valla bu arada bahsi geçen LPG borusu bu demekki yine forumda okudum hava filtresi falan sökülüp bakılıyor diye inşallah budur sorunum hafta sonu söküp bir daha bakayım hatta direk çevresine silikon yapayım deneyeyim sonucu burdan paylaşırım çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2012
ön camınızda boşluk olabilir. benim araçta heryeri söktüler sorunu bulamadılar en son bir haftalık uğraş sonucu ön camda boşluk farkettiler, ön cam sökülüp tekrar yerine takıldı sorun düzeldi.

Aracınız
Civic FB7 2016
ön camınızda boşluk olabilir. benim araçta heryeri söktüler sorunu bulamadılar en son bir haftalık uğraş sonucu ön camda boşluk farkettiler, ön cam sökülüp tekrar yerine takıldı sorun düzeldi.
İnşallah öyle bı durum yoktur daha uğraşamadim silikon yapıp gözlemleyeceğim olmazsa servis yolunu tutarız artık

Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar,
Aynı sorun bende de meydana geldi.Siz silikon ile sorununuzu çözdünüz mü?
Hocam sorunumun direk burasıydi ancak malum kar buz kış şartları bugün söküp uğraşabildim hatta şuan aracın içinde silikonun kurumasını bekliyorum göreceğiz bakalım olmazsa dayson vs birşeyler ile deneyeceğim,

Sizde vakit kaybetmeden önce şoför tarafı direk plastiklerin sökerek halıları kurutmaya çalışın hemde suyun tam olarak nereden geldiğini gözlemleme fırsatınız olur, silikon işe yarar sanayiye para vermemek için uğraşmanızda fayda var.

Tekerleğin sökülmesi şart değil davlumbaz klipsi muhakkak alın sökerken illaki kırılıyor internetten 20 tanesini 30tl ye aldım silikonda su geçirmez diye malum malerketten aldım bugün uğraşıyorum bakalım Ekli dosyayı görüntüle 268118Ekli dosyayı görüntüle 268119Ekli dosyayı görüntüle 268124Ekli dosyayı görüntüle 268120Ekli dosyayı görüntüle 268121Ekli dosyayı görüntüle 268122Ekli dosyayı görüntüle 268123IMG_20220326_123207.jpg

Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam sorunumun direk burasıydi ancak malum kar buz kış şartları bugün söküp uğraşabildim hatta şuan aracın içinde silikonun kurumasını bekliyorum göreceğiz bakalım olmazsa dayson vs birşeyler ile deneyeceğim,

Sizde vakit kaybetmeden önce şoför tarafı direk plastiklerin sökerek halıları kurutmaya çalışın hemde suyun tam olarak nereden geldiğini gözlemleme fırsatınız olur, silikon işe yarar sanayiye para vermemek için uğraşmanızda fayda var.

Tekerleğin sökülmesi şart değil davlumbaz klipsi muhakkak alın sökerken illaki kırılıyor internetten 20 tanesini 30tl ye aldım silikonda su geçirmez diye malum malerketten aldım bugün uğraşıyorum bakalım Ekli dosyayı görüntüle 268118Ekli dosyayı görüntüle 268119Ekli dosyayı görüntüle 268124Ekli dosyayı görüntüle 268120Ekli dosyayı görüntüle 268121Ekli dosyayı görüntüle 268122Ekli dosyayı görüntüle 268123Ekli dosyayı görüntüle 268125

Fotolarda sorun olmaz umarım IMG_20220326_124354.jpg

Geri