ÖTV indiriminden aldığım aracımı satmak istiyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese Mrb, başlıkta belirttiğim gibi ÖTV indiriminden aldığım aracımı satmak istiyorum temmuzda 2 yıl doluyor, ÖTV nin hepsinimi ödemem gerekiyor acaba bilgisi olan varmı

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Aldığınız yılda indirim yapılan ötv tutarı ne kadar işe onu ödersiniz ya da bulunduğunuz şehirdeki vergi dairesinden tutarı öğrenebilirsiniz
Bu tutar yattıktan sonra satış gerçekleşir

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Söylediğiniz kadar kolay olsaydı maalesef ülkemizde bu durum kötüye kullanılırdı.
Bugün en kötü aracın 150,000 Ötv si var. Engelli vatandaşlarımızı kandırıp üzerine indirimli araç alıp sonra 150-200 bin kârla satarlardı.
Bunu önlemek için alırken ödemeyen Ötv nin tamamı,
araç 5 sene içinde satılması durumunda satarken ödenir.

Rapor koşullarını karşılaması durumunda Engelliden engelliye satışta da ÖTV çıkmaz.

ama aracı satan kişi yeni bir ötv istisnalı (engelli) araç alması için aracı ilk alım tarihinden sonra 5 seneyi tamamlaması gerekiyor.

ywzckr

0
Odeme icin ya yeni deger uzerinsen hesap yapilir ya da o gunku deger uzerinden otv ye yasal faiz vurulur araci 200 e aldiniz otv si 80 bindi o 80 bin olarak kalmaz daha fazla olacaktir. Devlet alinmadik vergi birakmaz pek mantikli olay degil satmak, satmama sansiniz varsa satmayin derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Odeme icin ya yeni deger uzerinsen hesap yapilir ya da o gunku deger uzerinden otv ye yasal faiz vurulur araci 200 e aldiniz otv si 80 bindi o 80 bin olarak kalmaz daha fazla olacaktir. Devlet alinmadik vergi birakmaz pek mantikli olay degil satmak, satmama sansiniz varsa satmayin derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tşk ederim mücbir sebebten dolayı satıyorum aracım daha 5000 km de

Geri