ÖTV indiriminden aldığım aracımı satmak istiyorum

hayırlı akşamlar aracınızı almak istiyen raporlu kişiye aracınızı kaç TL ye satmayı düşünürsünüz

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
hayırlı akşamlar aracınızı almak istiyen raporlu kişiye aracınızı kaç TL ye satmayı düşünürsünüz

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam Mrb, satacağım kişinin raporlu olması veya olmaması benim için değişmiyor, ben şehit yakını olduğum için ÖTV indiriminden aldım raporla almadım, o yüzden satamıyorum ÖTV ödemeden

Hocam Mrb, satacağım kişinin raporlu olması veya olmaması benim için değişmiyor, ben şehit yakını olduğum için ÖTV indiriminden aldım raporla almadım, o yüzden satamıyorum ÖTV ödemeden
Mesela 40 bin ötv indirimi yapıldıysa ilk alırken bu 40 bin her sene düşüyor 5 sene dolunca ötv kalmadığı için satılıyor 5 yıl içinde satacam derseniz vergi dairesine gidin durumu anlatın onlar size bilgi verir mesela ilk kesilen 40 bin i ödemiyorsunuz 2 yıl geçmiş onun bir hesaplaması var daha düşük ödüyorsunuz ötv yi engelliler için böyle aynı durum şehit yakınlarına da geçerli diye biliyorum bende şehit yakınıyım çünkü

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Tşk ederim mücbir sebebten dolayı satıyorum aracım daha 5000 km de

Allah kolaylik versin hocam, piyasanin durumundan oturu anlayabiliyorum. En azindan nisan ve sonrasinda satin %5 zam gelicek araclara daha fazla para eder en azindan yada daha kisa surede satarsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınızın mtv yönünden bağlı olduğu Verggi Dairesine gidin, tahakkuk eden miktarı ödeyin, dilediğiniz kişiye satış yapabilirsiniz.
Artı... Ocak Bandrol ü ödenecek unutmayın.

MTV olarak devlet sizden örneğin5 yilligina 50.000 TL yi tahsil etmedi... 2 yıl kullandınız 30.000 mtv tahakkuk eder ve yanlış bilmiyorsam bu kamu alacağı yeniden değerlemede tabi tutulur.
En gerçek ve doğru bilgi vergi dairesinde.

Sizin aracın durumu nedir ve satış fiyatı yazarmisiniz özel mesajdan

Geri