ÖZEL PLAKA HK?

S

Silinen üye 35473

Guest
Şimdi yani parayı bastırıp il içi oldugu için plaka alamıyor muyuz...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Alacağınız araç ikinci el ve ikametinizin bulunduğu il plakası ise, farklı plaka olması için önce Aracı farklı bir ilde ikameti olan birinin adına plaka değişikliği ile alıyorsunuz, trafik sigortası yapıp noterden çıkmadan ondan da kendi adınıza alıyorsunuz yine plaka değişikliği ile. Trafik sigortası iptal ettirdiginizde 15 günlük için kesinti yapar + fazladan 1 noter satışı ödemiş olursunuz. Eğer farklı ilde olup adına alacağınız kişi yanınızda değilse birde onun adına araç almaya satmaya vekalet alırsınız artık noterler arası iletişim ile anında temin ediliyor 120-150 arası da bunun maliyeti var.
Ben geçen ay bu şekilde hallettim.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 35473

Guest
İki plakanın Kayıp muracaatindan sonra yeni plaka almak için trafiğe müracaat edin, onlarda ilgili birimlere aracın plaka değişikliği yapılmasında sakınca olup olmadığını sorar, aracınız incelenmek üzere o birimden cagrilirsiniz incelenir ve problem yoksa geri cevap gönderirler ve bu şekilde yeni plaka alabilirsiniz.
İki plaka kayıp iken zaten trafiğe çıkamazsınız plakasız. Bu dediğim işlem yerine göre aynı gün içinde de olabilir günlerce de sürebilir.
Arkadaşlar plakayi yenilemek için kayıp müracaatında bulunmayın. Böyle bir durumda aracınız plaka tanıma sisteminde alarm verecek ve kontrol noktalarında sık sık çevrileceksiniz. Plakanızı sorgulayan kolluk kuvveti plakanız bulunana kadar kayıp plaka ibaresiyle karşılaşacak, olmadık zamanda beklemek, zaman kaybetmek, cesitli uygulamalara maruz kalma durumunda kalabileceksiniz.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İki plakanın Kayıp muracaatindan sonra yeni plaka almak için trafiğe müracaat edin, onlarda ilgili birimlere aracın plaka değişikliği yapılmasında sakınca olup olmadığını sorar, aracınız incelenmek üzere o birimden cagrilirsiniz incelenir ve problem yoksa geri cevap gönderirler ve bu şekilde yeni plaka alabilirsiniz.
İki plaka kayıp iken zaten trafiğe çıkamazsınız plakasız. Bu dediğim işlem yerine göre aynı gün içinde de olabilir günlerce de sürebilir.

Hocam benim belirtmek istediğim husus farklı. Plakasız trafiğe zaten çıkılamaz. Konu her ne kadar özel plaka olsa da plaka yenilemede arkadaşların mağduriyet yaşamaması adına sadece öneride bulunmak istedim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Alacağınız araç ikinci el ve ikametinizin bulunduğu il plakası ise, farklı plaka olması için önce Aracı farklı bir ilde ikameti olan birinin adına plaka değişikliği ile alıyorsunuz, trafik sigortası yapıp noterden çıkmadan ondan da kendi adınıza alıyorsunuz yine plaka değişikliği ile. Trafik sigortası iptal ettirdiginizde 15 günlük için kesinti yapar + fazladan 1 noter satışı ödemiş olursunuz. Eğer farklı ilde olup adına alacağınız kişi yanınızda değilse birde onun adına araç almaya satmaya vekalet alırsınız artık noterler arası iletişim ile anında temin ediliyor 120-150 arası da bunun maliyeti var.
Ben geçen ay bu şekilde hallettim.

Farklı bir ilde ikameti olan kişinin;

1- Kesinlikle hayli yakın ve güvendiğiniz biri olmasına.
2- Bu kişinin hiçbir resmî kuruma ve bankaya borcu olmamasına.
3- Bu kişinin herhangi bir icra dairesine borcu olmamasına.
4- Hatta, boşanma davası başta olmak üzere, hiçbir mahkemesinin devam ediyor olmamasına.
5- Bu kişinin bu araç rayiç değeri kadar bir varlığa haiz olmasına; çok dikkat edin.

Zira bir özel plaka uğruna, aracınızdan olmayın.

Geri