Civic FB7 Orjinal 37500 km.de 2013 model Civic FB7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FB7 2012
FB7de Premium'da Elegance'den eksik Sunroof, xenon ve koltuk ısıtma var, onun dışında herşeyi birebir aynı.
Açıkçası uzun yıllar sorunsuz FB7 kullanmak isteyen birine kendi tercihimde olduğu gibi Elegance değil Premium tavsiye ederim :)
Çünkü Elegance'lerin Xenon ampülleri her xenonda olduğu gibi ortalama 3-4 yılda patlıyor ve fiyatları yüksek (premium pakete LED'de takılabilir), (FC5lerde LED veya halojen mevcut, xenon yok).
Sunroof güzel bir donanım olarak düşünülüyor ama 4-5 yıldan sonra contaları sertleşip ufaktan hava ve su sızdırma potansiyelleri ortaya çıkıyor (geçmişte cam tavanlı araç kullanmış olarak birçok sorun yaşamıştım).
Koltuk ısıtma güzel bir donanım ama sıcak iklimli yerlerde pekte ihtiyaç duyulmuyor.
Kısacası uzun yıllar daha az sorunla karşılaşma ihtimali gözönüne alınırsa, temiz-bakımlı bir Premium paketli FB7, Elegance paketliye göre bence çok daha mantıklı bir araç,

Bir örnek daha vereyim,
piyasada satıcılar makyajlı FB7lerin üretim yılı daha yeni diye fiyatını yükseltiyor ama 2014 makyajlı modellerin birçoğu fabrika'da dolu hasarı gördü ve fabrikada onarıldı, sonrasında ilk sahiplerine bunun bilgisi verilerek biraz iskontolu satıldı ancak sonraki sahiplerine bu bilgilerin iletildiğine şüpheliyim, piyasada da bu hususu coğu kişi bilmiyor.
Ayrıca makyajlı FB7lerde makyajsızlara göre karter koruma, kapı altı fitiller, araç altı koruma-aero plakaları, yedek sigorta kutusu gibi gözle görünmeyen birçok ek parça maliyetten tasarruf amacıyla kaldırıldı. FB7lerin en donaımlı paketleri 2012 modellerdir.

Piyasa'daki saçma sapan fiyat husuna gelirsekte birşey diyemiyorum (kendim mümkün mertebe alıcı veya satıcı olmayarak uzak durmaya çalışıyorum), saçma sapan fahişlikte sıfır araç fiyatlamaları nedeniyle 2. elde de buna oranlı yükseliş görüyoruz, açıkçası ülkedeki bu gidişin sonu nasıl olacak çok merak ediyorum :rolleyes:
Bir de far yıkama yok hocam ?. 2012- Premium’um donanım var bende de. 40. Yıl Özel üretim olduğundan epey dolu araba. Şahsen donanım olarak beni tatmin ediyor.

Bir de far yıkama yok hocam . 2012- Premium’um donanım var bende de. 40. Yıl Özel üretim olduğundan epey dolu araba. Şahsen donanım olarak beni tatmin ediyor.
Arabayı yenilemek için 2022'yi beklemek lazım o zaman, 50. yıla özel üretim olacaktır muhtemelen :)

Öz yurdunda garip, öz vatanında parya!
Arabası olanın kapalı garajı da olmalı.

Mal sahibi ne isterse hakkıdır ve yorum yapma huyum yoktur ama sırf km'si dusuk diye ELEGANCE parasi istemek ustelik makyajli Elegance parasi istemek? Piyasa nasil bu hale geldi anlayamiyorum. Hayirli satislar sunu da belirteyim araciniz mutlaka satilacaktir. Piyasayi bu hale getiren de sanirim alicinin cikmasi ... Hayirli satislar serzenisim size degil yanlis anlamayin genel olarak piyasaya...

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)
Arada 100.000 km fark varsa verilir.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arabayı yenilemek için 2022'yi beklemek lazım o zaman, 50. yıla özel üretim olacaktır muhtemelen :)

Öz yurdunda garip, öz vatanında parya!
Arabası olanın kapalı garajı da olmalı.

Katılıyorum. Bir günlüğüne evimin önüne getirdim camın üzerinde çocuk el izleri kuş pislikleri acayip canım sıkıldı. Çektim aldım yıkamaya oradan doğru garaja..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ya Brakın Paketleri Zaten FB7 Tam Bir Facia Adamlar ayna KatLaması Bile Koymadı Yıl Olmuş 2013- 2015 Adamlar Tam Otomatik Cam Yapmamış Bu Kadar mı Malzemeden Çalınır Ben Executive Kullanıcıyım Bu PAket Bile Beni Tatmin Etmezsen Premium, Eleganceyi Düşünemiyorum.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
FB7de Premium'da Elegance'den eksik Sunroof, xenon ve koltuk ısıtma var, onun dışında herşeyi birebir aynı.
Açıkçası uzun yıllar sorunsuz FB7 kullanmak isteyen birine kendi tercihimde olduğu gibi Elegance değil Premium tavsiye ederim :)
Çünkü Elegance'lerin Xenon ampülleri her xenonda olduğu gibi ortalama 3-4 yılda patlıyor ve fiyatları yüksek (premium pakete LED'de takılabilir), (FC5lerde LED veya halojen mevcut, xenon yok).
Sunroof güzel bir donanım olarak düşünülüyor ama 4-5 yıldan sonra contaları sertleşip ufaktan hava ve su sızdırma potansiyelleri ortaya çıkıyor (geçmişte cam tavanlı araç kullanmış olarak birçok sorun yaşamıştım).
Koltuk ısıtma güzel bir donanım ama sıcak iklimli yerlerde pekte ihtiyaç duyulmuyor.
Kısacası uzun yıllar daha az sorunla karşılaşma ihtimali gözönüne alınırsa, temiz-bakımlı bir Premium paketli FB7, Elegance paketliye göre bence çok daha mantıklı bir araç,

Bir örnek daha vereyim,
piyasada satıcılar makyajlı FB7lerin üretim yılı daha yeni diye fiyatını yükseltiyor ama 2014 makyajlı modellerin birçoğu fabrika'da dolu hasarı gördü ve fabrikada onarıldı, sonrasında ilk sahiplerine bunun bilgisi verilerek biraz iskontolu satıldı ancak sonraki sahiplerine bu bilgilerin iletildiğine şüpheliyim, piyasada da bu hususu coğu kişi bilmiyor.
Ayrıca makyajlı FB7lerde makyajsızlara göre karter koruma, kapı altı fitiller, araç altı koruma-aero plakaları, yedek sigorta kutusu gibi gözle görünmeyen birçok ek parça maliyetten tasarruf amacıyla kaldırıldı. FB7lerin en donaımlı paketleri 2012 modellerdir.

Piyasa'daki saçma sapan fiyat husuna gelirsekte birşey diyemiyorum (kendim mümkün mertebe alıcı veya satıcı olmayarak uzak durmaya çalışıyorum), saçma sapan fahişlikte sıfır araç fiyatlamaları nedeniyle 2. elde de buna oranlı yükseliş görüyoruz, açıkçası ülkedeki bu gidişin sonu nasıl olacak çok merak ediyorum :rolleyes:

Alana da satana da hayırlısı olsun. Ülkedeki bu gidişin sonu az çok görünür oldu. Son 20-30 yıldır her ekonomik krizde faizleri düşür kredi üzerinden para pompala,vatandaş ta geleceğini hipotek edip 5-10-15 yıllık araç yada emlak borcuna girsin.Kriz yönetimimiz malesef bu şekilde.Şahsi fikrim önümüzdeki ekonomik kriz emlak krizi olacaktır.Bu krediler bir yerde patlar,vatandaş patlarsa bankalar patlar,bankalar patlarsa ülke patlar kısaca.100 bin tl lik araç alıken 2 araç devlete 1 araç ta bankaya alıyor vatandaş.Bunun sonucunda fiyatlar bu seviyede.Sıfır bu şekilde fiyatlanmışken 2.Elde de malesef astronomik rakamlar dönüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mal sahibi ne isterse hakkıdır ve yorum yapma huyum yoktur ama sırf km'si dusuk diye ELEGANCE parasi istemek ustelik makyajli Elegance parasi istemek? Piyasa nasil bu hale geldi anlayamiyorum. Hayirli satislar sunu da belirteyim araciniz mutlaka satilacaktir. Piyasayi bu hale getiren de sanirim alicinin cikmasi ... Hayirli satislar serzenisim size degil yanlis anlamayin genel olarak piyasaya...

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Araç satıldı.
Ancak bir kaç kelam etmek isterim. Bu fiyat belirlenirken bayiden takas fiyatı, trink-vava gibi online yerlerden fiyat bilgisi alınıp, daha sonra da piyasada malum sitede ne istendiğinde bakılıp ortalama bir rakam bulundu.
Burada “pahalıymış” denilerek fiyatlar düşmüyor maalesef. İkinci el fiyatları sıfır km lerde stok sorunu, kur şoku, pandemi ve malum ekonomi yönetiminden ötürü patladı. Bu ortamda “bu araç bu para etmez, elegance lar var, km düşük diye çok isteniyor” demek yerine piyasaya bakmak daha mantıklı. Don kişotluk yapacak değiliz ortalama nerelerden satılıyorsa biz de oradan girdik piyasya.

Ayrıca ben de eski civic, şu an tucson kullanıcısıyım. Bu arabaların fiyatlarına baktınız mı ikinci elde. Sizce eder mi. Ya da satmak isterseniz ne yaparsınız, piyasa uçtu santafe fiyatına tucson satıyorlar ben düşük fiyat mı isteyim dersiniz.

Alana da satana da hayırlı olsun demek düşer.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri