Otomatik Far Sorunu

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese hayırlı akşamlar. Bildiğiniz gibi araçlarımızda otomatik far özelliği var ve karanlıkta otomatik olarak yakarak yolumuzu aydınlatıyor. Bu kızılötesi sensörde yanlış bilmiyorsam ön camda dikiz aynasının hizasında. Birkaç gündür bu otomatik far sürekli yanıyor. Önce kızılötesinin olduğu yer pislendi ondan yakıyor sandım ama leke falan yok aracımı yıkattığım halde sürekli yanıyor.

Böyle bir problemle karşılaşan, çözümünü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde böyle bir durumla karşılaşmadım ama eski bir tanıdığımda ön cam değişimi sonrası sensörle cam arasına konulması gereken özel jel düzgün konulmadığı için kafasına göre çalışıyordu.
Ek olarak aracın içinde ön cama hava üfleyen ızgaraların arasında da bir foto sensör mevcut, orayı kapatan herhangi bir kağıt-malzeme veya kir varsa da sensörün çalışmasını etkileyebilir, o bölgeyi de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Normalde böyle bir durumla karşılaşmadım ama eski bir tanıdığımda ön cam değişimi sonrası sensörle cam arasına konulması gereken özel jel düzgün konulmadığı için kafasına göre çalışıyordu.
Ek olarak aracın içinde ön cama hava üfleyen ızgaraların arasında da bir foto sensör mevcut, orayı kapatan herhangi bir kağıt-malzeme veya kir varsa da sensörün çalışmasını etkileyebilir, o bölgeyi de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

teşekkür ederim o sensörü bilmiyordum bir bakayım.

Benim fc5 aracımda da mevcut araç hareket edince kısaları yakıyor durunca sönüyor gece olsun gündüz olsun farketmiyor açıkçası rahatsız da etmiyor

Rahatsız ettiğinden değil de daha büyük bir sorun çıkar mı acaba onu düşünüyorum

Geri