Otomatik far yüksekliği

cvcfd6

0
Arkadaşlar merhaba.geçen hafta fd6 2010 aracımın sağ ön salıncaktaki otm far yükseklik ayarının kırıldığından bahsetmiştim.güç bela ankarada buldum taktırdım şimdi ise otm yükseklik ayarının çalışıp çalışmadığını anlayamıyorum :) arka amortisörde de sensör var mı bi yerde böyle bi şey okudum usta sadece ön sağ salıncakta gördüm dedi.arkaya binin demeyin bagaja bile oturduk bi şey anlayamadık:).far ayar makinesine soktuk arabayı usta ayarı iyi diyo ama otomatik yüksekliği yapıp yapmadığını çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağız.bunla uğraşmamın sebebi muayeneden kalma korkusu.

Aracınız
Civic FD6 2010
Mevcut far ayarında sorun yoksa muayenede sorun olmamalı. Tüv'de far kontrolünü nasıl yaptıklarını takip etmiştim, klasik kontrol haricinde seviye ile ilgili bir işlem yapmamışlardı. Ama şimdi ben de merak ettim, peki çalışıyor mu ? :) Sensör yeri aşağıdaki resimde sarı işaretli.
Kontrol şekli de ben şöyle yapmayı planlıyorum ; aracı duvara yaklaştırıp duvarda mevcut ışık sınırını işaretleyip sonra bagaj kısmına yüklenmek , hatta sokakta tanıdık denk gelirse otursunlarda :)
Ya da sanayide araç lift üzerindeyken sensörü oynatmayı denemek.

25
33136-SNB-003
Sensor assy
HEADLIGHT ADJUSTER FR.

1596088674352.png

Aracınız
Özellikle akşam vakti binaların genelde yandan girilen otoparkları olur ya işte o rampada aracı yukarı doğru durdurun dızzzztttt sesini duyup farların aşağı doğru indiğini görürsünüz. İşte o zaman çalışıyor demektir. Yoksa düz zeminde hafif meğilli yerde belli etmiyor kendini.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Özellikle akşam vakti binaların genelde yandan girilen otoparkları olur ya işte o rampada aracı yukarı doğru durdurun dızzzztttt sesini duyup farların aşağı doğru indiğini görürsünüz. İşte o zaman çalışıyor demektir. Yoksa düz zeminde hafif meğilli yerde belli etmiyor kendini.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hatta biri dışarda dursunda fara kulak dayasın. Sessiz bir ortamda anca duyulur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

cvcfd6

0
Teşekkürler.inşallah geçeriz.memlekette usta yok aldığım parçayı bile doğru taktıklarından emin değilim ben böyle bi şey görmedim duymadım ne anlatıyo bu der gibi muamele ediyolar insana.sağa sola telefon edip abi var mı böyle bi şey yav yok oğlum yav kim diyo muhabbet bu.inanın burdaki arkadaşlar onlardan daha bilgili çok sağolun yorumlarınız için

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkürler.inşallah geçeriz.memlekette usta yok aldığım parçayı bile doğru taktıklarından emin değilim ben böyle bi şey görmedim duymadım ne anlatıyo bu der gibi muamele ediyolar insana.sağa sola telefon edip abi var mı böyle bi şey yav yok oğlum yav kim diyo muhabbet bu.inanın burdaki arkadaşlar onlardan daha bilgili çok sağolun yorumlarınız için
Küçük yerleşim yerlerinde olağan bir durum. Far ayarınız normal ise sıkıntı yok. Tüvtürk'te far ayarını düz ortamda yapıyorlar. Yani motorun çalışıp çalışmadığını öğrenmesi için bizim dediklerimizi yapmaları lazım. Hiçte oralı olmazlar. Ampuller patlak olmasın yeter.
Her muayeneden önce far ayarı yaptırıp giderim. Ne hikmetse her zaman far ayarı bozuk diye hafif kusur yazıyorlar.
Elhasıl rahat olun.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Bugün akşam denedim, arka tekerleri kaldırımdan aşağı indirerek burnunu kaldırdı , farlarda bir kıpırdamadan olmadı. Sigorta olayı, sensör durumu ya da başka birşey mi araştırayım biraz.

Far ayarı motoru bozulmuştur benim başıma da geldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri