Otomatik Vites (P) Park Da Takılı Kaldı Vites Değişmiyor !

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba değerli forum sakinleri 2015 fb7 otomatik şanzıman 30 binde Black Edition sahıbıyım aracım 30 bın bakımlı bugun aracımı calıstırdıgımda park (P) modundan VITES cıkmadı takılı kaldı boyle bır sorunla karsılasan ve sorunu nasıl bır sekılde cozen veyahut bu durumu cozecek avrupa yakasında saglam bır usta onerısı olan varmı Psikolojim alt ust oldu konu hakkında yorum larınızı beklıyorum saygılarımLa...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba değerli forum sakinleri 2015 fb7 otomatik şanzıman 30 binde Black Edition sahıbıyım aracım 30 bın bakımlı bugun aracımı calıstırdıgımda park (P) modundan VITES cıkmadı takılı kaldı boyle bır sorunla karsılasan ve sorunu nasıl bır sekılde cozen veyahut bu durumu cozecek avrupa yakasında saglam bır usta onerısı olan varmı Psikolojim alt ust oldu konu hakkında yorum larınızı beklıyorum saygılarımLa...

@Biyolog hocamın yazdığı gibi vites kolu yanında usb giriş kapağı benzeri bir yer var orayı açarak anahtarı içine sokun vitesi boşa alacak daha sonra mandal ile vites geçişini sağlayın, bu şekilde çözemez iseniz servise başvurun.

Aracınız
Civic FB7 2015
Degerlı yorumlarınız ıcın tsekkur ederım bu dedıgınız olayı dun yapdım dedıgınız gıbı oldu lakın bugun sabah tekrar nukseddıgınde aynı ıslemı yapdım lakın sorun cozulmedı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Degerlı yorumlarınız ıcın tsekkur ederım bu dedıgınız olayı dun yapdım dedıgınız gıbı oldu lakın bugun sabah tekrar nukseddıgınde aynı ıslemı yapdım lakın sorun cozulmedı
Garantiniz devam ediyor mu?

Aracınız
Civic FB7 2013
kardeşim sorunun büyük ihtimalle vites mandalını kilitleyip geri çeken sistemde. Araca bin. Frene basmadan kontağı aç marşa basma. Sonra frene bas çek bas çek. Frene çok basmana gerek yok fren lambası yanacak kadar bassan yeter..
Fren lambası yandığı anda vites topuzunun alt kısmından bi sürgü sesi gibi ses gelecek şık,çıt diye tarif edemedim. Sende bu ses tahminin yok olduğu için vites mandalı takılı kalıyo ve mandal kilidini geri çekmediği için vitese geçiremiyosun. Başka bi fb7 varsa onda deneyerek karşılaştırabilirsin. Sorun inşallah bu kadardır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Sayın Caglarmusti konunun sızın bahseddıgınız gıbı bır durum olabılecegını belırttı servıs vermıs oldugunuz yardım ve ıcdenlıkden dolayı konuyu takıp eden ve yardımlarını esırgemeyen cıvıc sever forumdaslarıma cok tsk ederım Konu tam anlamı ıle cozumlendıgı vakıt izlemiş oldugum cozum yolu ve yontemlerı bır baska boyle sorun yasamamsını ısdedıgım cıvıc severlere emsal olması ıcın sunacagım saygı ve sevgılerımLe Forever CIVICTR

Geri