Otomatik vites vuruntu

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar aracim 2008 otomatik dream fd6. Araci park ediyorum 1-2 gun sonra araci calistirdigimda arac ileri dogru hareket eder gibi olup tekrar bosa cikiyor. Yolda da arada sanzuman vuruntu yapiyor. Suan 77 binde. 45 binde yetkili serviste sanzuman yagi degismis. Her zaman yapmiyor. Arada ama can sıkıyor. Boyle bir sorun basina gelen oldu mu

Aracı
Arkadaslar aracim 2008 otomatik dream fd6. Araci park ediyorum 1-2 gun sonra araci calistirdigimda arac ileri dogru hareket eder gibi olup tekrar bosa cikiyor. Yolda da arada sanzuman vuruntu yapiyor. Suan 77 binde. 45 binde yetkili serviste sanzuman yagi degismis. Her zaman yapmiyor. Arada ama can sıkıyor. Boyle bir sorun basina gelen oldu mu
Aracı park ederken ilk önce el frenini cekin sonra P ye alın şanzımana yük bindirmeyin vuruntuyu servise gosterin bence bekletmeyin

@slymnsenel Araci park ettigim yer düz bir yer. Parkederken ilk n ye alip el frenini cekip frenden ayagimi cekiyorum stop.edip p ye aliyorum her zaman boyle yaparim. Ilk calistirmada bunu yapiyor. 2.de yapmiyor

@slymnsenel Araci park ettigim yer düz bir yer. Parkederken ilk n ye alip el frenini cekip frenden ayagimi cekiyorum stop.edip p ye aliyorum her zaman boyle yaparim. Ilk calistirmada bunu yapiyor. 2.de yapmiyor
@Hakan_1453 bence en kısa zamanda bir servise gösterin hocam şanzıman sikintiya gelmez japonlarin şanzımanı dert açmaz fakat gostermekte fayda var 2 bin km boyunca şanzımanda 1 gram dahi yağ kalmamış bir tanidigim vardi aractan dumanlar yukseldi ve yağı doldurduk ve halada biniyor arabaya alman aracları olsa coktan bitmisti

@slymnsenel Yag seviyesini kontrol ettim normal gibi. Her zaman yapmiyor. Cihaza da baglattim o gun hicbir ariza gorunmuyor. Yag degisimi faydali olur mu bilmiyorum. Yag degiseli 35 bin km. Ve 4-5 yil oldu galiba degismesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Selenoid valfini temizlesem filtre ve yag degisimi yapsam duzelir diye tahmin ediyorum. Mekanik olarak bir ariza olsa cihazda cikardi. Yagin rengi visneden kaysı suyuna dönmüş :)

Selenoid valfini temizlesem filtre ve yag degisimi yapsam duzelir diye tahmin ediyorum. Mekanik olarak bir ariza olsa cihazda cikardi. Yagin rengi visneden kaysı suyuna dönmüş :)
Yağı en kısa surede değiştirin bence (y)

@slymnsenel Yag seviyesini kontrol ettim normal gibi. Her zaman yapmiyor. Cihaza da baglattim o gun hicbir ariza gorunmuyor. Yag degisimi faydali olur mu bilmiyorum. Yag degiseli 35 bin km. Ve 4-5 yil oldu galiba degismesi gerekiyor.
Hocam bence siz en kisa zamanda yagi degistirin 4 5 yil az zaman degil

Yağ evrim geçirmiş resmen
Yağ ile birlikte filtreyi de değiştirirseniz iyi olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hangi marka yag kullanmaliyim. Eneos diyorlar ama hangisi daha iyi olur. Bir de eneos disinda sanziman kabul etmiyormus oyle duydum dogru mudur?

Geri