Civic FC5 Otomatik Vitesi Boşa Almak.

Ali Er

0
Merhaba arkadaşlar.Arac hafif eğimli ya da düz yollarda D den N ye veya tersi alınabilir mi?Mesela şehir içinde misal 70 e 90 a kadar kadar çıkıp kırmızı ışığa kadar N ye atmak.Işığın durumuna göre ya tam durmak ya da 20 30 hız lardayken durmadan D ye alıp devam etmek.Aracın 40 a kadar hızlanabildiği eğimde ışığa kadar N ye almak gibi.Çünkü ayağımı gazdan çekiyorum araç motor freni gibi yavaşlıyor.Sürekli hafif gazda gitmem gerekiyor.N ye alınca kendi rahatça gidiyor.Şehirler arasında da 130 a kadar tehlikeli olmaması kaydıyla ve gaza basmadan N den D ye almak?

Aracınız
Civic FC5 2019
Cvt nin çalışma prensibini v.s ilgilendiren çok yazı okuyup video izledim. Anladığım kadarıyla kesinlikle tavsiye etmem. Dururken değişimin dışında hareket halinde değişimler mazallah büyük sıkıntı verir diye tahmin ediyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar.Arac hafif eğimli ya da düz yollarda D den N ye veya tersi alınabilir mi?Mesela şehir içinde misal 70 e 90 a kadar kadar çıkıp kırmızı ışığa kadar N ye atmak.Işığın durumuna göre ya tam durmak ya da 20 30 hız lardayken durmadan D ye alıp devam etmek.Aracın 40 a kadar hızlanabildiği eğimde ışığa kadar N ye almak gibi.Çünkü ayağımı gazdan çekiyorum araç motor freni gibi yavaşlıyor.Sürekli hafif gazda gitmem gerekiyor.N ye alınca kendi rahatça gidiyor.Şehirler arasında da 130 a kadar tehlikeli olmaması kaydıyla ve gaza basmadan N den D ye almak?
hocam aracı Nye almayın sakın. bir kere aracı Nye almıştım sonrasında araç yolun ortasında kalmıştı göstergelerin hepsi yanıyor araç hareket etmiyordu. kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda sorun kalmadı. servise sebebini sordum kesinlikle Nye alınca mesafe katetmeyin motor kendisini korumaya alıyor artı Nde daha çok yakar dediler.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ali Er

0
Bir sorum daha olacak.Yavaşlarken frenle beraber vitesi manuel küçülterek yavaşlamakta sakınca olur mu?Daha hızlı yavaşlıyorum da o yüzden soruyorum.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Dizelde tuşlu olduğundan araci durdurmadan boşa veya geri vitese alamiyorum.Ekranda uyarı cikartiyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
D den S ye veya tersi olursa sıkıntı yok di mi?
Hareket halinde D ve S arasında geçiş yapmakta herhangi bir sorun olmaz. Çünkü bunların arasında mekanik bir değişim yaşanmıyor. Sadece yazılım olarak değişkenlik yaşanıyor.

Geri