Otomotik vites D ye veya R taktigim zaman Tak diye ses gelmesi

Arabanin sanzimaninda sikinti olmadigini dusunuyorum vites gecisleri normal her hangi bir sesi baska ses yok rahat akiyo ama r ye veya d taktigim zaman tak diye ses geliyo aracim honda civic fd6 2011 model siz de varmi iyi forumlar

GT-I9060 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arabanin sanzimaninda sikinti olmadigini dusunuyorum vites gecisleri normal her hangi bir sesi baska ses yok rahat akiyo ama r ye veya d taktigim zaman tak diye ses geliyo aracim honda civic fd6 2011 model siz de varmi iyi forumlar

Şanzıman yağ bakımı en son ne zaman yapıldı kullanılan yağın markası nedir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
D ve Rde şanzıman yüke bindiği muhtemelen o tak tarzı ses geliyor ama çok sarsmaması gerekiyor.
Şanzıman yağı değişmlerinizi yaptırdınız mı?

Dragon

0
Aracınız
Benim fd6 da vites gecisleri vs.guzel hic sknti yok yagi da 15k once eneos atf 3lt koymustum sknti yasamadim hic gecislerde.
Ama park ederken stop etmeden once n ye alip el frenini ekip ayagi frenden de cekerek yuku el frenine bindirmeme ragmen tekrar frene basip n den r ye gecirirken tak diye ses geliyor. Dumduz zeminde oluyor bu.

2008 FD6 Otomatik Lpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim fd6 da vites gecisleri vs.guzel hic sknti yok yagi da 15k once eneos atf 3lt koymustum sknti yasamadim hic gecislerde.
Ama park ederken stop etmeden once n ye alip el frenini ekip ayagi frenden de cekerek yuku el frenine bindirmeme ragmen tekrar frene basip n den r ye gecirirken tak diye ses geliyor. Dumduz zeminde oluyor bu.

2008 FD6 Otomatik Lpg
Eğer tak sesi yüksekse video şeklinde paylaşırsanız daha anlaşılır olur düşüncesindeyim (y)

Aracınız
Civic ES7 2004
Arkadaşlar benimde otomatik vites ile ilgili bir sorum olacak
hareket halindeyken d1-d2-d3 geçişlerinde frene basarak mı geçiyoruz? mesele D de gidiyorum dik bi rampa geldi frene basmadan d2 ye alsam şanzumana zarar verir miyim?
Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
zaman zaman vites geçişlerinde mekanik ses gelir hatta düz vites araçlardada gelir.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçişi hızlı yapıyorsanız olabilir yada araç hafif hareket halindeyse de olabiliyor. Sabit duruyorken yavaş yaptığınızda yada vitese attığınız an hareket etmezseniz yapmaması lazım.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Araç sonuçta bir devir çeviriyor sürekli bunu da dişlilere aktarırken boş bir konumdan geçip tak diye dişliye tutunduğunda bu ses gelir. Normaldir. Özellikle soğukken ve soğuk havalarda bunun şiddeti daha fazla gelebilir daha yüksek rölanti devrinden dolayı.

Edit - Not : Bunlar benim kişisel görüşlerim sizin tecrübelerinize göre bu ses çok fazla olduğu ve anormal geldiği için konu açmış olabilirsiniz. Servis veya bir oto tamirciyle görüşebilir ya da aracınızı gösterebilirsiniz.

Evet arkadaslar sanziman ustasina goturdum araci gerekli test lere sokulda her hangi bir sikinti cikmadi normal dedi d konumundan r aldigi icin disliler arasinda boslugu oldugu icin bide sanziman yagi degisecek mis dediler arac 143.000 km arac 145.000 bakima gircek defistircez cevaplar icin tsk

Geri