Civic ES7 PARÇA ARAYIŞI

Aracınız
Civic ES7 2002
Dostlar bu iki iç ayna arkası kapakları nereden bulabilirim ? OEM numaraları bunlar:
76220-S5A-003ZA ve 76270-S5A-003ZA
Çizik istemediğim için sıfır arıyorum. Yada varsa ikinci el hiç çizik olmaması şartı ile de alabilirim.

Sağ.jpg

Sol ve Sağ.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çıkma çiziksiz bulmak zordur. Yinede araştırın. Yurtdışından şunlar var. Birde servisete sorgulayıp fiyat karşılaştırması yapmak güzel olur.

Aracınız
Civic ES7 2002
Benimkileri, ön hoparlörü değiştirmeye çalışan sözde profesyonel biri kapağı eliyle çıkarabilecekken tornavida ile çıkarmaya çalışıp çizdi ve gözüme batıp duruyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benimkileri, ön hoparlörü değiştirmeye çalışan sözde profesyonel biri kapağı eliyle çıkarabilecekken tornavida ile çıkarmaya çalışıp çizdi ve gözüme batıp duruyor.
Can sıkıcı bir durum. Kırılma yok ise küçük numara zımpara ve boya yapılarak da çözüm bulabilirsiniz. Masrafta az olur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen @h.k_Ahmed hocamın dediği gibi zımparalayıp temizleyip boyatmak daha uygun maliyetli bir çözüm olacaktır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tam olarak kaçlık zımpara kullanmalıyım ve hangi boyayı almalıyım mesela..
Far temizlemede kullanılan mobilya zımparaları var. 1500 veya 2000 numara olabilir. Numara arttıkça yüzeyi daha az kazır. Onuda çiziğin derinliğine göre tercih edilmeli. Boya ustası size yardımcı olur. Renk için ise arkasına küçük benzer renk boyalar sürülüp en yakın tutan rengi bulmaya çalışırsınız.

Aracınız
Civic ES7 2002
Far temizlemede kullanılan mobilya zımparaları var. 1500 veya 2000 numara olabilir. Numara arttıkça yüzeyi daha az kazır. Onuda çiziğin derinliğine göre tercih edilmeli. Boya ustası size yardımcı olur. Renk için ise arkasına küçük benzer renk boyalar sürülüp en yakın tutan rengi bulmaya çalışırsınız.
Boya konusunda hangi marka kalitelidir ? Boya ustaları trim boyama konusunda bilgisiz olabiliyor. Trim boyama konusu farklı sanırım. Ama genede bir sorarım. Fabrikasyon bir işçilik yapmalıyım yada yaptırmalıyım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Boya konusunda hangi marka kalitelidir ? Boya ustaları trim boyama konusunda bilgisiz olabiliyor. Trim boyama konusu farklı sanırım. Ama genede bir sorarım. Fabrikasyon bir işçilik yapmalıyım yada yaptırmalıyım.
Benim boyacım Dyo'dan tedarik ediyordu. Hatta kendi aracım için 50 cc rötüş boyasıda almıştım. Boyacılarda renk kataloğu olur. Onun ile karşılaştırma ile yakın renk tahmin edilebilir. Birazda usta tecrübesini katar. Mesela mat siyah tarzı olmalı. Sadece çizik yer değil. Komple boyanacağı için fark pek anlaşılmaz.

Ad Soyad
Emre Avşar
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamlar aracımın direksiyon boğazı üst kapağı tırnakları kırılmış. Oturmuyo tam ve o taraftan gelen bi ses var. Bu parçaya nasıl ulaşabilirim?

Geri