Park konumuna alırken ekranda frene bas işareti çıkıyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar aracım 2018 model elegance dizel. Durum şu aracım ilk çalıştığında kısa mesafe yani bir kaç km gittikten sonra park edeceğim zaman frene basarak el frenini çekiyorum sıkıntı yok yalnız parka alacağımda frene bas uyarısı veriyor ama parka alıyor. Kısa mesafe değilde bi 5 10 km gidersem ve daha fazlası herhangi bir uyarı vermeden parka alıyor. Neden olabilir acaba?

Aracınız
Civic FC5 2017
Olayı anlamadım ama P konumuna geçmek için zaten frene basmanız gerekmiyor mu ? Problem nedir anlamadım :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet biraz karışık durum olunca anlatamadım. Frene basarak p konuma alıyoruz ama ben frene bastığım halde sanki basmamış gibi frene bas diye işaret çıkıyor ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@rculvan Ben şu şekilde alışkanlık yaptım vitesi N ye alıyorum el frenini çekiyorum ayağımı ayak freninden çekiyorum (yükü şanzımandan el frenine yüklüyorum) daha sonra ayak frenine basıyorum vites mandalına basarak vitesi P ye alıyorum, bu kombinasyon ile dener misin durum ne olacak?

Aracınız
Civic FC5 2018
Dediğinizi deneyeceğim yalnız tahminim araba bir iki kilometrede ısınmadığı için yapıyor gibi geldi bana çünkü daha uzun yani 10 15 km gittiğimde böyle bir sorun olmuyor gerçi servise soracağım en kısa zamanda

Geri