Civic FB7 PAsta cila yapılan şişeyi arabamın kaputunun içinde unutmuşlar

Aracınız
hayatımda ilk defa arabama pasta-cila -boya koruma yaptırdım. Firmayı armuttan buldum. Yorumları-puanı iyi diyerek; gel gelelim az önce motor kaputunu açınca şoka girdim.

Adamlar pasta için kullanılan şişeyi kaputun içinde unutmuş; şimdi orada fotoğrafta eklediğim yerdeydi şişe;

*acaba bu pasta yada her ne haltsa sıvı, aracımın radyatör sıvısına karışmış olabilir mi? bundan endişe ettim?

Ve bir daha armuttan güvenip iş yapmamaya da and ederim.. şaşkınlık içindeyim ; uzun yol yaptım ya motor ısısından bu sıvı bir şekilde tutuşsaydı; aracım da 2 çocukla seyahat ediyorum.Aile olarak; yine de verilmiş sadakam varmış diyeyim..

Daha da param varsa 1. sınıf -profesyonel işletmelerde yaptırırım yoksa da asla merdiven altı yerlere GÖtürmem-Siz de götürmeyin.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59 (2).jpeg
    76 KB · Görüntüleme: 85
  • WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59 (1).jpeg
    150.4 KB · Görüntüleme: 86
  • WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.42.59.jpeg
    67.9 KB · Görüntüleme: 87
hayatımda ilk defa arabama pasta-cila -boya koruma yaptırdım. Firmayı armuttan buldum. Yorumları-puanı iyi diyerek; gel gelelim az önce motor kaputunu açınca şoka girdim.

Adamlar pasta için kullanılan şişeyi kaputun içinde unutmuş; şimdi orada fotoğrafta eklediğim yerdeydi şişe;

*acaba bu pasta yada her ne haltsa sıvı, aracımın radyatör sıvısına karışmış olabilir mi? bundan endişe ettim?

Ve bir daha armuttan güvenip iş yapmamaya da and ederim.. şaşkınlık içindeyim ; uzun yol yaptım ya motor ısısından bu sıvı bir şekilde tutuşsaydı; aracım da 2 çocukla seyahat ediyorum.Aile olarak; yine de verilmiş sadakam varmış diyeyim..

Daha da param varsa 1. sınıf -profesyonel işletmelerde yaptırırım yoksa da asla merdiven altı yerlere GÖtürmem-Siz de götürmeyin.
1 pasta veya cila alev almaz
2. Plastik o bölgede yanmaz

yansa oradaki parçalar da plastik onlar yanar korkulacak veya bu kadar abartılacak hiç birşey yok kalan malzemeyi ister geri verin ister kullanın ister çöpe atın çokta takılacak bir durum değil

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
yalnız o şekilde pasta kutusu kullananlara iş yaptırtmayın neidüğü belirsiz malzeme ile aracınızın boyasına iyilik değil kötülük yapmış olursunuz.

Aracınız
Pasta cila öyle herkes yapamaz.
Bunun aşamaları var.
Önce demir tozu temizliği yapılır ardından kil hamuru ile partikül temizliği yapılır.
Sonrasında boya ölçümü yapılıp ona göre temizlik( pasta ve cila) işlemi yapılır. Bütçe yeterse de komple PPF kaplama ya da seramik. Bunlar minimum 4-5 gün sürer.
O kadar basit şeyler değil.

Kullanılmış arabada işlemler her zaman daha çok işçilik ve zahmet ister bu sebeple boya düzeltme işlemleriyle başlanmalıdır.
Bir iş yapılacaksa en iyi en doğru şekilde yapılmalıdır.
Bu sebeple ben 6 yildir pasta cila bile yaptirmadim.

Ya komple boya ya da kapsamli bir makyaj operasyonu.
Araba garajda durdugu icin pek de gerek yok isin acikcasi..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Problem edecek bir şey değil. Araca da herhangi bir zarar verecek bir durumu yok ama tabi unutulması işlerini ne kadar özensiz yaptıklarının göstergesi...
Aslında suç sizde. Böyle bir işlem yaptırmadan önce, forumdan yaptıranlar ve deneyimleri hakkında görüş alıp yaptırabilirdiniz. Siz armut tan yaptırmayı seçmişsiniz.

Bırakın alelade yere pasta cila yaptırmayı. Devamlı aldığım 3-4 istasyon dışında yakıt almıyorum. Valeye kesinlikle araba vermiyorum.
Yıkmada bile 3 metre yana alınacaksa kendim alırım. Ne kadar dikkat edilirse edilsin başkasının elinde mal harap oluyor çünkü...

Aracınız
Dersimi aldım dediğim gibi ilk defa yaptırdım, yorumların iyi olduğunu görünce. Ama asla ama asla bir daha güvenip yaptırmam.

Geri