Periyodik bakım hk.

Ad Soyad
Adem AKBIYIK
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba Arkadaşlar,
Ankara'da Honda Civic 2019 için bakım konusunda kararsız kaldım. Sizlerin fikirlerini ve tecrübelerini almak istiyorum.
Aracı yeni aldım 63Bin km.de sin bakım 52 binde HONDA serviste yapılmış.

Öncelikle bakım a servisten devam edeyim mi herhangi bir ekstra çıkmazsa 3200₺ dediler.
Rutin bakım dediği:
1. Yağ değişimi,
2. Hava ve polen filtresi değişimi
3. Antifriz?
4 cam suyu .
Başka birşey var mı?

Ne yapayım sizce?

Birde olaki servis diyecek olursanız,

EFE mi ? BORA mi?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam aracınız hayırlı olsun.
Aracınızın şu ana kadar tüm bakımları serviste yapıldıysa garantisi devam ediyordur, sizde devam ettirebilirsiniz. Yalnız 63bin km olmuş 1000-2000 bin problem etmiyorlar ama 3000km de ne derler bilmem.
Rutin bakımda serviste cam suyu ve Polen filtresini yaptırmanızı önermem, fiyatınız biraz daha düşecektir.
Servis şu anda en ucuz 100tl lik polen filtresine yaklaşık 400tl gibi bir fiyat yazıyor. Size önerim aşağıda linkini verdiğim polen filtresini alıp kendiniz takın.
Cam suyu ise shellden 3lt olan kışlık cam suyunu alıp kullanabilirsiniz. 3 harfli marketlerde de ucuz cam suları var, onlarda olabilir tabi tercih meselesi.

Servis için ise Honda Bora'yı tavsiye ederim.
Başka bir konuya daha yazmıştım, Facebook ta civic club turkiye grubu var. Burada ki arkadaşlar sağolsun servis ile anlaşmışlar, grup indirimi var. Şayet bakıma giderseniz servis sorumlusuna bunu söyleyin indirim yapacaklardır.
Telefonda indirimli fiyat söylemezler bu arada, randevunuzu alıp gidin.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 model servis bakımlı aracım 60000de bakıma girdi, hidrolik yağı da çıkardılar. Tam 1 ay önce hidrolik yağı+standart bakıma 2700 TL verdim.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2019 model servis bakımlı aracım 60000de bakıma girdi, hidrolik yağı da çıkardılar. Tam 1 ay önce hidrolik yağı+standart bakıma 2700 TL verdim.

2021 mayıs ayında...Ocak 2018 çıkışlı 60.000 km de Fc5 Eco Elagance Garantili servis bakımlı olarak ve hasarsız orjinal olarak satın aldım...(2018-2023 yılları garantisi devam edecekti..) 70.000 bakımına girmedim 2022 yılında yani garantiden çıkardım aracımı kendi isteğimle...Servis fiyatları gerçekten çok pahalı...

2021 yılı Kasım ayında 67.000 km de motor yağı ve bakım setini ( 750 tl ye) Şanzuman yağ ve filtresini ( 1000 tl) değiştirdim. Yani toplamda 1750 tl ye hepsini hallettim....

Aracım şuan 75.000 km de 77.000 de motor yağı ve bakım setini alır yine değiştirir,sorunsuz binerim inşallah..

Son karar tabiki sizin...Güzel sürüşler..saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Adem AKBIYIK
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınızın şu ana kadar tüm bakımları serviste yapıldıysa garantisi devam ediyordur, sizde devam ettirebilirsiniz. Yalnız 63bin km olmuş 1000-2000 bin problem etmiyorlar ama 3000km de ne derler bilmem.
Rutin bakımda serviste cam suyu ve Polen filtresini yaptırmanızı önermem, fiyatınız biraz daha düşecektir.
Servis şu anda en ucuz 100tl lik polen filtresine yaklaşık 400tl gibi bir fiyat yazıyor. Size önerim aşağıda linkini verdiğim polen filtresini alıp kendiniz takın.
Cam suyu ise shellden 3lt olan kışlık cam suyunu alıp kullanabilirsiniz. 3 harfli marketlerde de ucuz cam suları var, onlarda olabilir tabi tercih meselesi.

Başka bir konuya daha yazmıştım, Facebook ta civic club turkiye grubu var. Burada ki arkadaşlar sağolsun servis ile anlaşmışlar, grup indirimi var. Şayet bakıma giderseniz servis sorumlusuna bunu söyleyin indirim yapacaklardır.
Sağolun teşekkür ederim

Ben de en azından kendim de ilk bakıma servise devam edeyim diyorum.

Peki serviste yapılırken bu şekilde cam suyu değişimi olmasın polen filtresi değişimi yapmayalım gibi talepleri kabul ediyorlar mı?

Ne bileyim yok garantisi devam etmez vb bişi derler diye düşünmüştüm ben.

Vatandaş satacağı için bakımı bekletmiş muhtemelen inş 3Bin km sorun etmezler

Ad Soyad
Adem AKBIYIK
Aracınız
Civic FC5 2019

Merhaba,
Ankara'da mı hocam?
Hangisinde EFE mi BORA mı?

herseyin fiyatı her an arttığı için bı söylenen fiyatı tekrar duyamıyoruz ki.. yüksek fiyat deseler de olmuştur herhalde diyip kabulleniyoruz.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Ankara'da mı hocam?
Hangisinde EFE mi BORA mı?

herseyin fiyatı her an arttığı için bı söylenen fiyatı tekrar duyamıyoruz ki.. yüksek fiyat deseler de olmuştur herhalde diyip kabulleniyoruz.

Bursa Yalova yolu İnallar. Babam gitmişti, telefona bana 3500 gibi bir şey söylediler, babam hemşehri muhabbetine girmiş birisiyle, bayağı indirim yapmışlar. Beklemiyordum ben de.

Ayrıca sizin araç en son 52000 kusurde girmiş, yani 63000 için sadece 1000im fark var.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sağolun teşekkür ederim

Ben de en azından kendim de ilk bakıma servise devam edeyim diyorum.

Peki serviste yapılırken bu şekilde cam suyu değişimi olmasın polen filtresi değişimi yapmayalım gibi talepleri kabul ediyorlar mı?

Ne bileyim yok garantisi devam etmez vb bişi derler diye düşünmüştüm ben.

Vatandaş satacağı için bakımı bekletmiş muhtemelen inş 3Bin km sorun etmezler

Cam suyunu kendiniz değiştirin servis fazla fiyat yazar. Polen filtresi garantiyi etkilemiyor. Ben sadece ilk 10bin bakımda polen filtresini serviste değiştirdim, 4 bakımdır kendim alıp kendim değiştiriyorum.

60.000 bakım+şanzıman yağı değişimi+ arka balata değişimi. indirim ayağına KDV felan derken yine 5000tl olduk.IMG_20221004_142926.jpg

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019

Hocam polen filtresi linki nerede?

ben de serviste çıkarttırdım ama fiyat çok değişmiyor, onlar da uyanık artık.
poleni eklersen 300 parça, 300 de işçilikten 600 ekliyor, çıkarırsan toplamdan 300 çıkarıyor.
japonların matematiği iyi diye bilirdik ama burada onlar da değişiyor.

Geri