Civic FK7 Periyodik Bakım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Herkese merhabalar,

Aracim 2017 model Civic hatchback (fk7).
Şu anda 26900 km de. Bir önceki bakıma 2020 Haziran ayında 18900 km de girmiştim. Son bakımdan bu yana 1 yıl gececek (10.000 km dolmasa dahi).

Honda park - Honda mutluhan- Honda damla yi aradım hepsi sözleşmesi gibi periyodik bakimin 990 TL oldugunu (motor yağı + polen ve hava filtresi vs) bir de yıldan dolayı şanzıman yağının değişeceğini söylediler o da 850 TL. Yani bakım diyoruz 2.000 TL lik olup çıkıyoruz.

Bir de Honda Türkiye'den gelen SMS vardı 2017 ve öncesinde bakım kampanyası ile ilgili. Üstelik yukarıda bahsettiğim fiyatlar indirimliymis. Daha önce sanki forumda İstanbul'daki bazı servislerde forumumuzun anlaşması olduğunu gördüm diye hatırlıyorum arkadaşlar yanlış animsiyor da olabilirim.

Aracın bakimini mecbur yaptıracağız malum pandemi nedeniyle herkesin kendine göre maddi manevi bir şekilde kayıpları oldu bu zaman zarfında. Servis ücretini ne kdr aşağı cekebilirsem / cekebilirsem bizler için çok iyi olacak. Konuyla ilgili siz değerli arkadaşlarımın yardımlarını almak isterim

Kalin sağlıcakla...

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Bende şuan sizinle aynı durumdayım bir indirim yakalayabildinizmi bende bahsettiğiniz servislere gideceğim

2020 fc5 eco excutive

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ne yazık ki bir indirim yakalayamadım
Persembe günü için Honda Cem den randevu aldım. Bakalım neyle karsilasacagiz

Aracınız
990 gayet iyi değil mi?

Haftasonu Ankara Bora'ya 2500 lira verdim ben fd6'm için.

Paket bakım 690 lira + subap ayarı + buji + akü

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu sabah bıraktım honda Cem e aracı periyodik bakım ( motor yağı, hava polen yağ filtresi ve rutin kontroller) 990 TL. Bir de yıldan dolayı şanzuman yagi degisecek 820 TL de o.

2017 model ve önceki araçlarda bakım ve bazı parçalarda indirim kampanyasının şimdilik devam ettiğini söylediler
990 gayet iyi değil mi?

Haftasonu Ankara Bora'ya 2500 lira verdim ben fd6'm için.

Paket bakım 690 lira + subap ayarı + buji + akü

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu sabah bıraktım honda Cem e aracı periyodik bakım ( motor yağı, hava polen yağ filtresi ve rutin kontroller) 990 TL. Bir de yıldan dolayı şanzuman yagi degisecek 820 TL de o.

2017 model ve önceki araçlarda bakım ve bazı parçalarda indirim kampanyasının şimdilik devam ettiğini söylediler

Şimdi servis danışmanı aradı ön ve arka balatalarin değişmesi , ön disklerin değişmesi gerekiyormus servisteki ustalar öyle demis %30 indirimli fiyatı 3500 TL civarı.
26500 km deki aracın balatasınin ve disklerinin değişmesi normal mi yılda 8 bin km yapıyorum ortalama. Servise kalsın yapmayın dedim
Şaşırdım kaldım ...

Aracınız
Civic EP2
Merhaba. Honda aracınızın 10.000 km bakımında değiştirilmesi gereken parçalar için Periyodik Bakım Seti oluşturmanızı sağlayan bir internet sitesi var. Hava, yağ, yakıt ve polen filtreleri ile birlikte motor yağını tek yerde ve sadece sizin aracınıza uyumlu olanları gösteriyor. Bunun için sistemde önce şase no ile yada manuel olarak honda aracınızı bulmanız ve sisteme kayıt olmanız gerekiyor. İncelemenizi tavsiye ederim. https://otoparcasan.com/bakim-robotu

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
ne yazıkki servisler çok fazla arıza olmadığı için normal bakıma gelen araçları ütme yoluna gidiyorlar, bende 30.000 bakımına girdim fren hidroliği ve yakıt filtresi değişimi çıkıyor dediler kalsın dedim bişey demediler 1000 tl yapıldı çıktım geldim yıllardır araç kullanırız fren hidroliğini değiştirdiğimi hatırlamam ama aynı olay 2019 bmwsi olan komşuma oldu 9.000km de fren hidroliği değişim uyarısı vermiş araba paşa paşa gidip 3000 tl bayıldı.

Balatalar değişebilir araç otomatikse beklenend2n çok erken balatalar bitebiliyo.Eger diskleri de cizdiyse( pek ihtimal vermiyorum) değişmeli.Simdiki malzemelerin ömrü kısa oluyo nispeten manuellerde tabi balatalar daha geç bitebiliyo.Gecmis olsun çok maliyetli bakımlar serviste.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracım fb7, 30 bin bakımında bana da aynısını söylemişlerdi değiştirmedim. Aracım şimdi 96 bin km'de, balataları 60 bin km de değiştirdim, diskler hala duruyor. Güvenilir başka yerlere göstermekte fayda var.
Şimdi servis danışmanı aradı ön ve arka balatalarin değişmesi , ön disklerin değişmesi gerekiyormus servisteki ustalar öyle demis %30 indirimli fiyatı 3500 TL civarı.
26500 km deki aracın balatasınin ve disklerinin değişmesi normal mi yılda 8 bin km yapıyorum ortalama. Servise kalsın yapmayın dedim
Şaşırdım kaldım ...

Geri