PHILIPS Diamond Vision vs OSRAM Night Breaker Laser

Aracınız
Civic ES7 2006
Merhaba arkadaşlar;
Konu başlığında da olduğu gibi bu iki ampul arasında kaldım. Philips diamond vision mu osram night breaker laser mı?
Aslında philips extreme vision hb4 olarak bulsam direk onu alırdım ama yok maalesef.
Benim için beyaz gözükmesi önemli ancak diğer koşullarda da yok olacak kadar ışık kaybı olmaması lazım.cok mavimsi bi ışık istemiyorum beyaz gözükse yeter.

Aracınız
Civic ES7 2006

incelemediniz mi videoları falan hocam ?
İnceledim Hocam hemde dünya kadar video izledim. Yolu en güzel gösteren bu ikisi arasında osram ancak beyazlık olarak philips daha önde gibi duruyor. Birde bu videolarda philips çok az ışık veriyormuş gibi dursa da tek olarak philips incelemesinde fena durmuyor.

Bana kalsa osram alcam ama alınca sarı gözükmesinden korkuyorum açıkçası.o yüzden osram yada philips kullanıcısı çıkarsa eğer en azından osram beyaz gösteriyor yada philips o kadar az göstermiyor diyebilir bana.

Aslında ben philips xtreme vision %150 almak istiyorum ama hb4 ü yok keşke olsa hiç düşünmeden alırım.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yani Enes hocam eğer beyazlık önemliyse evet Phillips daha iyi o konuda ancak Osram daha sarıya çalsa da performans olarak daha iyi. Yağmurlu havalarda da bu nedenle daha rahat edersiniz. Videolardan ve testlerden benim gördüğüm bu.

Aracınız
Civic ES7 2006
Yani Enes hocam eğer beyazlık önemliyse evet Phillips daha iyi o konuda ancak Osram daha sarıya çalsa da performans olarak daha iyi. Yağmurlu havalarda da bu nedenle daha rahat edersiniz. Videolardan ve testlerden benim gördüğüm bu.
Hocam zaten videolara bakınca dağlar kadar fark var osram açık ara önde. Şunu bilsem yeter bana akşam dışarıdan bakınca beyaz gözüküyor mu :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Bende fd6 var led taktım ancak mercek olmadıgı için karşı tarafı çok rahatsız ediyor. Bu söylediğiniz led ler buna engel olurmu yoksa mercek yoksa halojen mi şart

Aracınız
Civic ES7 2006
Bende fd6 var led taktım ancak mercek olmadıgı için karşı tarafı çok rahatsız ediyor. Bu söylediğiniz led ler buna engel olurmu yoksa mercek yoksa halojen mi şart
Bahsettiğimiz ampul zaten halojen ama ışık seviyesi diğer halojenlere göre çok yüksek.rengi de bembeyaz olmasa da beyaz gözüküyor. Yani ne tam sarı ne tam beyaz hatta beyaza daha yakın güzel bi görüntü veriyor.halojen olduğu için de mercek olmayan farlarda hem yolu daha iyi aydınlatıyor hemde karşı tarafın gözünü almıyor.
İstersen sende benim gibi yap kisalara osram night breaker laser yada philips diamond vision kullan uzunlara da sellektor yaparken şimşek etkisi yapması için şimşek etkili led ampul tak .

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selam , geçen günlerde aşağıdaki konuyu paylaşmıştım(uzun far için). Buradaki konu kısa farlar için sanırım.
CSP tipindeki ledler ışığın dağılması dolayısı ile karşının gözü almasında ve ışığın odaklanmasından fayda sağlamış.
Benim kısalar xenon olduğu için bunu deneme planım yok, CSP ledi kısa farlar için araştırdınız mı acaba ?

Geri