Photon Tavsiye eder misiniz?

Arkadaşlar iyi akşamlar. Aracın kısa far ampülü patladı. Philips ve Osram markasının D4S 4300K far ampülleri umduğumdan çok daha pahalı çıktı. Piyasanın durumu da malumunuz. Bütün bunlar maalesef beni daha ucuz alternatiflere yöneltti. 2013 Civic elegange aracıma Photon d4s 4300k kısa far ampulü taksam sorun yaşar mıyım? Pek kullanıcı yorumu bulamadım. Okuduğum birkaç yorum da içime sinmedi. Bu konuda tavsiyelerinize gerçekten ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ayrıca d4s 4300k yerine d2s 4300k alsam ne farkeder? Soketlerin uyumlu olduğunu öğrendim lakin aralarında ciddi fiyat farkı var. Bu fiyat farkının sebebini bilen var mı?

Photon kayincomda vardı fd6 kasada kullanıyordu harika bir aydınlatması vardı bendede şuanda fb7 var bende kısa farları hiç beğenmiyorum bizim araçlara hangisi olucak onuda bilmiyorum ama fd6 dan gördüğüm kadarıyla photon guz3l bi marka bakalim diğer arkadaşlar ne onericek ampul olarak.

Burdan orijinal FB7 kısa far ampülü arayan arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum. Çünkü bu konuyla ilgili ciddi olarak araştırma yaptım ve maalesef tatminkar bir bilgi alamadım. İllaki birilerinin işine yarayacaktır yazdıklarım. Aracın üzerinde bulunan kısa far ampulü modeli Philips d4r 4300k modeli. Servis çift kısa far ampülüne 690 TL+150 TL işçilik istedi. Orijinal ampulü internette en uygun çiftini 600 TL ye buldum. Araştırırken D2S Philips 4300k ampuller fiyatıyla dikkatimi çekti, çünkü aynı sokete sahipler ve 3 de 1 fiyatına. Satıcıya sordum olmaz dedi. Fiyat yüksekliği beni alternatif arayışına itti. Photon markasını araştırdım, garanti vermediklerini söylediler ve açıkçası yan sanayi bir ürün de kullanmak istemedim araçta. Sonra bu işi oturduğum yerde çözemeyeceğimi anlayarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ankara İvedik Sanayide bir aksesuarcıya gittim. Arkadaşlar Philips D2S 4300k taktılar. Tamponu komple indirerek montaj yapıldı. 2 adet te turuncu gündüz ampulü taktırdım. Toplam işçilik dahil 300 TL para verdim hepsine. D4S ile D2S arasında belirgin bir fark olmadığını yüksek model yeni nesil araçlarda bir satış pazarlama stratejisi olarak bu ampullerin kullanıldığını belirttiler ve 2 sene de ampüllere garanti verdiler. Söylediklertam olarak kafama yatmasa da taktıkları ampüllerin orijinalle hiçbir farkı olmadığını görmemle ve sene garanti vermeleriyle ikna oldum. Velhasıl kelam 700-800 lira vermek gerekmiyor orijinalci arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile Philips D2S 4300K takabilirsiniz aracınıza. Kendiniz takmayı becerebiliyorsanız internette adedi 80 TL ye bile var.

Geri