Plaka değişikliği

Arkadaşlar merhaba , sizle tecrübelerimi paylaşmak isterim.Aracımı il dışından 2. El aldım. Plaka ayırtma işinin noterden sonra olduğunu zannediyordum( eskiden öyleydi). Noterden uyduruk bir plaka denk geldi , bir türlü ısınamadım plakaya. Ben de değiştirmenin yollarını aramaya başladım .İl dışına satış yapıp tekrar almam gerektiğini söylediler. tabi bunun için alım satım masrafını çekmem gerekiyordu ,güzel bir plaka buldum ,alım satım işlemini aynı gün hallettim.Her şey yolunda gitti ancak yeni plakaya trafik sigortası yaptırmak istediğimde yedinci basamak olan hasarsızlık indirimim dördüncü basamağa düşmüştü.Bir türlü düzeltemedim SBM ve CİMERE kadar yazdım şimdi sigortasız sonucu bekliyorum ,gelişmeleri paylaşacağım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Eski poliçe iptali gerçekleşmedi ise yeni poliçe indirim almaz onu kontrol edin siz evrakı göndermiş olabilirsiniz ama bazen uzun sürebilir firma kaynaklı

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yeni poliçe kesildi mi 4. Kademeden kesildi ise yapacak birsey yok kesilmedi ise farklı sigortacılardan hatta sigortam netten VS fiyat alın

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hayır yeni poliçe yaptırmadım, belirttiğim kurumlara dilekçe yazdım sonucunu bekliyorum. Tüm şirketlerde 4. Kademe çıkıyor şu anda.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hayır yeni poliçe yaptırmadım, belirttiğim kurumlara dilekçe yazdım sonucunu bekliyorum. Tüm şirketlerde 4. Kademe çıkıyor şu anda.
4. Seviye ilk defa araç alanların basamağıdır. Tahminen aracı kendi üzerinizde iken kısa sürede satıp tekrar üstünüze aldığınız için sizi al satcı sanıp seviyeyi düşürmüş olabilirler. Sigortalar sene dolmadan araç değişikliği yapanları takip ediyor. Genel bir kural olabilir mi? İyi araştırmak lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öyle bir kanun, yönetmelik yok;konunun takipçisi olacağım.
Sigortacım ile görüştüm eski sigortayı iptal edilmediyse böyle olur dedi. Önce onu iptal etsin sonra yeni sigorta için başvuruda bulunsun eski basamağına tekrar döner dedi. Önceki sigortayı kim yaptı ise iptal işinide o yaparmış.

Geri