Plakaligi sicak silikon ile sabitleme

Arkadaşlar bagaj plakaligi çok ses yapıyor sabitlemek istiyorum acaba plakaligin arkasina sıcak silikon sürsem Yapisirmi yatıştıktan sonra sağlam olurmu deneyen varmi fikriniz nedir ??

Aracınız
Honda CRV
Sıcak silikon tutcagını zannetmıyorum Ben normal siyah sılıkonla yapıstırdıgım halde 2 kez düştü. En son Würth siyah silikon aldım yapıstı. Öncekı aracımı da Dyson Extra marka sılıkon almıstım kaporta sılıkonu onda da sıkıntı yaşamadım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Silikon ile uğraşmak istemez iseniz bunu öneririm. Bu küçük olanı bunun birde daha enlisi var. Büyük olanından pleksi plakaya direk kullandım. Hatta başka yerde de kullandım. Güçlü yapıştırıyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016

Silikon ile uğraşmak istemez iseniz bunu öneririm. Bu küçük olanı bunun birde daha enlisi var. Büyük olanından pleksi plakaya direk kullandım. Hatta başka yerde de kullandım. Güçlü yapıştırıyor.

Benim araca da bunun daha enlisini ısıtarak uyguladık sonucu gayet güzel oldu

Hocam çift taraflı bant daha sonra sıcağı görünce atma.yapmazmi ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam çift taraflı bant daha sonra sıcağı görünce atma.yapmazmi ?
Normal çift taraflı bant iyi olmaz diye düşünüyorum. Sıcağı gördüğünde bırakabilir. Benim dediğim silikon bant diye geçiyor. Kaporta ustama danışarak bunu kullandım. Sonra düşer mi diye sordum. Kendisi çok araca kullanmış. Şuana kadar geri dönen olmadı dedi. ( Plaka çevresini bir sıra halinde uyguladı) Uygulama üzerinden çok zaman geçmedi. Şuanda plakada herhangi bir gevşeklik yok.

Birde araç kameramı cama sabitlemek için 3M bandından kullandım. Sıcak görünce tutmamaya başladı. Sonra bunu denedim. Takip ediyorum daha ilk günkü gibi duruyor.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Normal çift taraflı bant iyi olmaz diye düşünüyorum. Sıcağı gördüğünde bırakabilir. Benim dediğim silikon bant diye geçiyor. Kaporta ustama danışarak bunu kullandım. Sonra düşer mi diye sordum. Kendisi çok araca kullanmış. Şuana kadar geri dönen olmadı dedi. ( Plaka çevresini bir sıra halinde uyguladı) Uygulama üzerinden çok zaman geçmedi. Şuanda plakada herhangi bir gevşeklik yok.

Birde araç kameramı cama sabitlemek için 3M bandından kullandım. Sıcak görünce tutmamaya başladı. Sonra bunu denedim. Takip ediyorum daha ilk günkü gibi duruyor.

Bu banttan bende de var, aracın başka bir yerine uygulamak için almıştım fakat uygularken sıkıntı yaşadım. Galiba sıcaklık verilerek yapıştırılacak. Sizde uygulaması nasıldı aceba?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
5 yıl önce yapmış olduğum uygulamanın linki :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
sıcak silikon sağlam birşey değil kopar, çift taraflı bant olacak ise henkel yada 3M gibi markalardan cm2 si 20-30kg taşıyanları olur. Bizim burada modifiyeci dükkanında app leri kimyasal kaporta silikonu ile yapıştırıyorlar. Sakın delmeyin muayeneden geçmiyor.

Geri