Civic FC5 Polen Filtresi İşlevini Yerine Getiriyor mu?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba,

Benim sıkıntım özellikle kış başladığından beri daha çok ortaya çıkmaya başladı.

Klimada dışarıdan hava almayı açmazsam içerisi buğu oluyor ve mecbur dışarıdan hava almayı açmak gerekiyor.

Dışarıdan hava alma açıkken de her türlü egzoz gazı kokusu dış ortam kokusu vs her şey arabanın içerisine doluyor. Biz bu polen filtresini boşuna mı o kadar para verip takıyoruz? Garantiye sokulacak bir şey mi sizce?

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba,

Benim sıkıntım özellikle kış başladığından beri daha çok ortaya çıkmaya başladı.

Klimada dışarıdan hava almayı açmazsam içerisi buğu oluyor ve mecbur dışarıdan hava almayı açmak gerekiyor.

Dışarıdan hava alma açıkken de her türlü egzoz gazı kokusu dış ortam kokusu vs her şey arabanın içerisine doluyor. Biz bu polen filtresini boşuna mı o kadar para verip takıyoruz? Garantiye sokulacak bir şey mi sizce?
polen filtresinin gorevi disaridan gelen tozu pisligi tutmak filtrelemek disaridan hava gelmeyi aciyorsaniz koku gelmesi normal kokuyu kesmez. adı ustunde disaridan hava cekmek benim.aracimdada geliyor her aractada gelir bugu icin klimayi sicak konumda acin hemen aliyor buguyu

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Koku geliyor malesef her türlü. Karbonlu kullansanız da gelecek ancak standart filtreye nazaran karbonlu filtre içeri daha az koku verir. Bu konudan şikayetçiyseniz mann karbonlu filtreyi denemenizi öneririm.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Aynen @İsmail Beşiroğlu hocamın dediği gibi karbonlular kokuyu 1 nebze daha azaltıyor ancak özellikle sabahları kırmızı ışıkta beklerken dizel araçların soğukta düzgün yakamadan egzostan attıkları gazlar inanılmaz kötü kokuyor ve HEPA filtreleri harici bu kokuyu yakalayabilecek bir filtre yok, ülkemizde de hava akışını çok kısıtladığı için HEPA özellikli filtreler satılmıyor.
Uzun süredir arkasında herhangi bir dizel emaresi gördüğüm araçların arkasında durmak zorunda kalırsam en az 1 m. Mesafe bırakıyorum ve partikül filtreleri çalışmayan dizel araçlardan nefret ediyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Acaba araçlarda polen filtresi düz beyaz olandan mı yoksa karbon özellikli filtre mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Karbonlu daki aktif karbonun bir miktar koku ve daha güçlü partikül tutma özellikleri var ancak fiyatta buna göre artıyor.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Anladım. Teşekkür ederim bilgiler için.
Karbonluyu bir araştıralım bakalım.
Yolda B segmenti hb araçlar gibi buğulu buğulu geziyorum koku almamak için.

Bizim bölgede kömür kullanımı da çok yoğun olduğu için akşamları hava çok kirli oluyor. O yüzden de havalandırmayı olabildiğince içerideki hava sirkülasyonuna açıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anladım. Teşekkür ederim bilgiler için.
Karbonluyu bir araştıralım bakalım.
Yolda B segmenti hb araçlar gibi buğulu buğulu geziyorum koku almamak için.

Bizim bölgede kömür kullanımı da çok yoğun olduğu için akşamları hava çok kirli oluyor. O yüzden de havalandırmayı olabildiğince içerideki hava sirkülasyonuna açıyorum.
Ayrıca AC modu aktifkende mi buğu oluyor, bence farklı modları deneyin.
Bende AC aktifken hava sirkülasyonunu içe alsam da 5-10 dk.ye yakın buğu olmuyor, eğer çok uzun süre olursa buğu ortaya çıkmaya başlıyor,

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ayrıca AC modu aktifkende mi buğu oluyor, bence farklı modları deneyin.
Bende AC aktifken hava sirkülasyonunu içe alsam da 5-10 dk.ye yakın buğu olmuyor, eğer çok uzun süre olursa buğu ortaya çıkmaya başlıyor,
ben auto modda açıyorum açınca. ona dikkat etmedim açıkcası. dediğiniz gibi farklı modları denemek lazım.

Geri