polisaj

arkadaşlar merhabalar , benim aracım siyah ve bir iki yerin de hafif ince çizikler var bunun için çizik giderme ve boya koruma yaptırmak istiyorum , sorduğum da bazı yerler polisaj a 300 tl bazı yerler ise 600 tl fiyat biçiyor, sizce nasıl bir yol izlemeliyim , autoking markası nasıldır bu konu da, teşekkürler

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar merhabalar , benim aracım siyah ve bir iki yerin de hafif ince çizikler var bunun için çizik giderme ve boya koruma yaptırmak istiyorum , sorduğum da bazı yerler polisaj a 300 tl bazı yerler ise 600 tl fiyat biçiyor, sizce nasıl bir yol izlemeliyim , autoking markası nasıldır bu konu da, teşekkürler

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba.şahsi fikirlerimi beyan edecek olursam araç ne durumda bilemiyorum gözle görmeden birşeyler yazmak tam yerinde olmayacaktır.polisaş işi hem çok basit hemde bir okadarda ince iştir.basit olması kasapların elinde basittir.ince kısmı ise bu işi gerçekten bilen ve işini hakkıyla yapandır.

kasap ne yapar basitce söylemle:basar ilacını alır eline makinesini başlar işe.onun için finisaj önemlidir.sizin aracınızın kaportasının geleceğe yönelik inceliklerin yok sayar.
işini bilen ise: önce güzel bir değerlendirme yapar.aracın durumu-kullanılabilecek malzeme-vs vs.ama polisaja başlamadan önce bir iki evre var onları yapar.

aracı yıkar,demirtozunu temizler,kilini yapar sonrasında polisaj aşamasına girer.kasaplar diyeceklerdirki şimdik bana polisajlada pek ala direkt temizlik yapılır.evet yapılır ama o verniğe gömdünüğünüz dış kaynaklı maddeler ilerki dönmelerde ne gibi zararlar verir onlarıda bilirlermi.bilenler işini hakkıyla yapar zaten.bilmeyenlerde para kazanmak uğruna insanlara ileride daha kötü durumlar yaratır.

ben şahsen ne autoking tir nede birbaşka bu benzeri yerler için sıcak bakmıyorum bu tip işler için.güzel bir detay yapan yeri bulup aşama aşama gözlerinizle herşeyi görün.neler yapıldığını bilin.bu işin ehli kişiler daha güzel bilgilendirme yapacaktır muhtemelen forumda.

Son düzenleme:

gunesec

Özel Üye
Autoking hakkında hiç güzel şeyler duymadım. Sadece adı var. İşinin ehli bir yere yaptırmak daha sağlıklı olur. İşini iyi yapanlar genellikle kendine özel yer açıyor.

Geri