Radyatör su eksiltiyor

Aracınız
Civic FD6 2009
Selamünaleyküm arkadaşlar aracım 2008 honda civic fd6 aracim radyatörden su eksiltmeye başladı ustaya gösterdigimde radyatör un üst tirnaklardan gevşeme yapmış radyatör ün değişeceğini söyledi antifriz doldurmaya basladimizda suyu disariya atmaya başladı ve contanin yanmış olduğunu söyledi ustama gösterdim oda aynı şeyi söyledi benim anlamadığım araç conta yaktığın da motor yağına su karistirir araç duman atar ve çalışması patırtı li olur ne bileyim hararet yükselir bunların hiç biri yok belirti olarak!!Devamlı su ekledim eksildikce acaba hava olabilirmi suyun disariya atmasının sebebi yardım ci olursanız sevinirim ne yapmalıyım bu konuda??

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamünaleyküm arkadaşlar aracım 2008 honda civic fd6 aracim radyatörden su eksiltmeye başladı ustaya gösterdigimde radyatör un üst tirnaklardan gevşeme yapmış radyatör ün değişeceğini söyledi antifriz doldurmaya basladimizda suyu disariya atmaya başladı ve contanin yanmış olduğunu söyledi ustama gösterdim oda aynı şeyi söyledi benim anlamadığım araç conta yaktığın da motor yağına su karistirir araç duman atar ve çalışması patırtı li olur ne bileyim hararet yükselir bunların hiç biri yok belirti olarak!!Devamlı su ekledim eksildikce acaba hava olabilirmi suyun disariya atmasının sebebi yardım ci olursanız sevinirim ne yapmalıyım bu konuda??
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun hocam. Conta yanığının mertebeleri var. Suya yağ karışması az olur. Daha çok silindir bloğundaki sıkışan hava su sistemine girer ve fokurdama yapar. Hortumlar şişer. Buji uçları temiz ve sulu olur. Regülatörden gaz gelme ihtimalide olabilir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun hocam. Conta yanığının mertebeleri var. Suya yağ karışması az olur. Daha çok silindir bloğundaki sıkışan hava su sistemine girer ve fokurdama yapar. Hortumlar şişer. Buji uçları temiz ve sulu olur. Regülatörden gaz gelme ihtimalide olabilir.k
Katiliyorum ve conta yandiysa ve binmeye devam ederseniz mertebe atlayacaksınız kademe kademe sanayii katında

Aracınız
Civic ES7 2003
Aleyküm selam yeni başımdan geçen olay. Araç çalışırken radyatör kapağından kabarcıklar çıkıyorsa conta yanigi büyük ihtimal. Sabah arac sogukken Radyatörün kapağını açtığınızda basınçlı olması ve dışarı su atması da diğer belirtisi

Geri