Radyatörü taş ve sineklerden korumak için ek muhafaza

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese iyi forumlar dilerim. Fe kasa civic aracımda ön tampon panjur aralıkları hava alması için büyük aralıklı olarak tasarlanmış fakat bu durum özellikle uzun yol seyahatlerinde bu boşluklardan taş ve sinek gibi yabancı maddelerin içeri girmesini ve radyatör peteklerinde ezilmelere bükülmelere neden olmakta. Bu durum daha 8 bin km de ki aracımda da epey mevcut bu durumu önlemek için panjur boşluklarına ek olarak sineklik tarzında bir ağ örtüsü ile muhafaza etmeye kalksam aracın hava akışında sorun oluştururmuyum.örnek olması için yabacı bir sitede bulduğum görseli paylaşıyorum. Bu konuda farklı bir fikri olan varsa çok memnun olurum

Ekli dosyalar

• IMG_8472.jpeg
    IMG_8472.jpeg
    84.2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
merhaba;
Otomotive sektöründe çalışıyorum.
Bu peteklerin boşluk büyüklükleri ve aralıkları Radyatörü soğutmak için ihtiyaç olan hava akışına göre tasarlanıyor.
Sineklik gibi bir şey takmak hava akış hızını ve debisini azaltacağı için hararet yamasına sebep olabilir. akılsa bile kontrolü gitmekte ve istenildiği zaman sökülebilir tasarım olmasında fayda olacaktır.

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
merhaba;
Otomotive sektöründe çalışıyorum.
Bu peteklerin boşluk büyüklükleri ve aralıkları Radyatörü soğutmak için ihtiyaç olan hava akışına göre tasarlanıyor.
Sineklik gibi bir şey takmak hava akış hızını ve debisini azaltacağı için hararet yamasına sebep olabilir. akılsa bile kontrolü gitmekte ve istenildiği zaman sökülebilir tasarım olmasında fayda olacaktır.
Evet aslında amacım sök taka uygun bişeyler yapabilmek. Ben sürekli olarak araç kullanmıyorum fakat uzun yolculuklarım oluyor yakın zamanda da tatil için epey bir yol yapacağım. Bu peteklerdeki ezilmeleri en aza indirmek amacı ile bişeyler düşünüyorum ve dediğiniz gibi havalar çok ısındı hemde uzun yolda ek muhafaza hava akışını engelleyeceği de beni korkutuyor. Aracımda oluşan durumu görsel olarak paylaşmak isterim.

Ekli dosyalar

• IMG_8452.jpeg
    IMG_8452.jpeg
    178.6 KB · Görüntüleme: 18
Geri