Resmen Soyuluyoruz ! 40 Bin bakımı : 2800 TL

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bugün 40 bin bakımı için Bursa İnalları aradım. (İzmir yolu)

Şanzıman yağı ve Subap ayarıyla birlikte "2.800" TL fiyat verdiler. 2.600 yaparız dediler. Fiyat listesi buymuş 40 bin bakımın...Bu hafta doluymuş önümüzdeki hafta boşlarmış. hafta içi bir gün akşama doğru getirin, ertesi gün öğle aracı teslim alabilirsiniz dediler. Subap ayarı vs bakım uzun sürüyormuş..

Allah aşkına zaten subap ayarı için ekstra para almaları başlı başına saçmalık. Şanzıman yağıda öyle. Bunlar "Bakım'a girmiyor mu ?" Ben neden esktra para ödüyorum. Bunlar yapılması gereken zorunlu şeyler ve ekstra para isteniyor.

ben şanzıman yağını geçen sene değiştirmiştim. CVT yağını çıkınca 2000 tl oldu bakım..

Her 10.000 de bir 2000 tl mi bayılacam bu arabaya ben anlamadım ki. Yılda yaklaşık 20.000 yapıyorum. senede 4.000 tl para. Havaya gidiyor böyle....

hayır bir de "Subap Ayarı" için neden ekstra para alıyorsun ? Adı üzerinde sadece AYAR. Sen oraya yeni parça takmıyorsun ! Ya da tamir etmiyorsun. Bir şeyleri söküp çıkarmıyorsun. Sıkacağın 2 civata..

Yazık ya.

Aynı bakımı 1,5-2 ay önce Honda Mutluhan'da 1800 liraya yaptırdım. Tabi benimkinde subap ayarı yok LPG'li model olmadığı için.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün 40 bin bakımı için Bursa İnalları aradım. (İzmir yolu)

Şanzıman yağı ve Subap ayarıyla birlikte "2.800" TL fiyat verdiler. 2.600 yaparız dediler. Fiyat listesi buymuş 40 bin bakımın...Bu hafta doluymuş önümüzdeki hafta boşlarmış. hafta içi bir gün akşama doğru getirin, ertesi gün öğle aracı teslim alabilirsiniz dediler. Subap ayarı vs bakım uzun sürüyormuş..

Allah aşkına zaten subap ayarı için ekstra para almaları başlı başına saçmalık. Şanzıman yağıda öyle. Bunlar "Bakım'a girmiyor mu ?" Ben neden esktra para ödüyorum. Bunlar yapılması gereken zorunlu şeyler ve ekstra para isteniyor.

ben şanzıman yağını geçen sene değiştirmiştim. CVT yağını çıkınca 2000 tl oldu bakım..

Her 10.000 de bir 2000 tl mi bayılacam bu arabaya ben anlamadım ki. Yılda yaklaşık 20.000 yapıyorum. senede 4.000 tl para. Havaya gidiyor böyle....

hayır bir de "Subap Ayarı" için neden ekstra para alıyorsun ? Adı üzerinde sadece AYAR. Sen oraya yeni parça takmıyorsun ! Ya da tamir etmiyorsun. Bir şeyleri söküp çıkarmıyorsun. Sıkacağın 2 civata..

Yazık ya.
subap ayarında külbütör contasının yenisi takıldığı için yaklaşık 165 tl fiyatı oluyor. ayar için ekstra bir ücret alınacağını zannetmiyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Servislerden alınan fiyat tekliflerini okuyunca irkilme geliyor bana. 2017 Fc5 aracımı yalnızca şanzıman yağı değişimi için yetkili sevise götürdüm (özel servisle arasında 150 TL oynuyordu) onun dışında yakınından bile geçmedim. Filtrelerimi kendim temin edip değiştiriyorum (hava ve polen) Ortalama 5 bin km'de bir hava ve poleni değiştiririm. Düzce'de ikamet ediyorum burada güzel bir özel servis buldum ustanın elinde devamlı bakımını yaptığı ticari taksiler var 400.000 km yapmış. Fc5 ile ilgili oldukça bilgili. Sohbet ede ede bakım yapıyoruz. Kapalı kutu Motul yağ kullanıyor. Serviste varilden çekip kutulara koyuyorlar millete kapalı kutu diye iteliyorlar. Şanzıman yağı değişiminde gözlemledim bu durumu bir aracın yağı değişecekti eleman yağın kapağını açıp direk yağı koydu. Sıfır kutularda aliminyum folyoya benzer bir koruyucu olur onu delmek lazım ama hiç öyle bir işlem yapılmadı. Başka bir bakım konusunda bir arkadaş 50.000'de bujileri değiştirdiğini yazmıştı servisin, bu en hafif tabiriyle ayıptır günahtır. Lpg bakımlarını da eş durumundan dolayı sık sık Ankara'ya gidiyorum orada yetkili brc servisinde (mavi denizler iç anadolu bölge bayisi) yaptırıyorum. Hatta Lpg garantim devam ediyor. Dışarıdan müdahele edilemiyor deniyor ama brc servisindeki yetkili bilgisayarla bağlanıp yeni biz yazılım atıp ayarını yapmıştı. Çok uzatmayayım, Honda motor mekanik konusunda çok sorun çıkarmaz. Tamamen kişisel bir tercih ama servisten uzak durun çok bir şey kaybetmezsiniz..

Aracınız
Civic FC5 2020
Baki fiyatlarını okuyunca şok oldum! Allah'tan 10 bin ve 20 bin bakım verdiler de 2 sene kafam ağrımaz ,daha sonrası ise kesinlikle özele giderim çok ta fifi!
Ayrıca 1000 km bakımına gidecem de bu bakım neyin nesi anlamadım

Aracınız
Civic FC5 2017
Baki fiyatlarını okuyunca şok oldum! Allah'tan 10 bin ve 20 bin bakım verdiler de 2 sene kafam ağrımaz ,daha sonrası ise kesinlikle özele giderim çok ta fifi!
Ayrıca 1000 km bakımına gidecem de bu bakım neyin nesi anlamadım
her marka modelde 0 araç alınca 1000km ücretsiz bakıma çağırıyorlar hocam araç ilk adımlarını attıktan sonra genel bir kontrol gibi düşünebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
açıkçası biraz ucuz olacak diye aracı yetkili servis dışına çıkarmak bana çok uygun gelmiyor. araçlara o kadar para veriyoruz.. ücret dışında aracı yetkili servis dışına bakıma götürmenin dezavantajlarından kimse bahsetmiyor..ben şahsen aracın garantisi bozulsun istemem. soyulsam da..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu sabah aracımda start düğmesine bastıktan sonra hemen çalışmadı 2 sn marş basarak çalıştı. Sebebi ne olabilir?

50.xxx Km - Fabrikasyon lpgli. 50.000 bakımı daha yeni yapıldı yetkili serviste. (bujiler değişti)
Soguk motor gec calisma yapiyorsa supap ayari gelmis olabilir. Ancak bunu sadece bir kez yapıtıysa alakasi yok. ozellikle havalar sogudukca sabahlari bariz gec calisir. mars hizi normal oldugu halde gec calisir.

Aracınız
Civic FC5 2017
Soguk motor gec calisma yapiyorsa supap ayari gelmis olabilir. Ancak bunu sadece bir kez yapıtıysa alakasi yok. ozellikle havalar sogudukca sabahlari bariz gec calisir. mars hizi normal oldugu halde gec calisir.

Hocam araç bakımı geçen hafta yapıldı, orda bu ayarları yapmıyorlar mı araba bakıma girdiği zaman? Bir de araba aldığımdan beri tık diye çalışıyor. Bu anlattığım olayın aynısını 3-4 hafta önce 1 kere daha yapmıştı sonra araya bakım girdi, bir de bu sabah yapınca içime kurt düştü.

agit

0
Hondanın genel kabul bir geçerliliği var : motor ve şanzıman kolay kolay arıza vermez. En azından benim alış sebebimdir bu gerekçe. Sanayiye gitmeyi pek sevmem sanayiye giden aracı da sevmem. Garantisi bozulacak diye 2000-3000 leri vermenin bir gereği zira bu meblaları kazanmak artık kolay değil.zaten aracı arıza vermiyor diye aldık bir de arıza verir diye garantisini devam ettirmek bence yanlış ve kendimiz için tutarsızlıktır yine diyorum en azından kendim için...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
açıkçası biraz ucuz olacak diye aracı yetkili servis dışına çıkarmak bana çok uygun gelmiyor. araçlara o kadar para veriyoruz.. ücret dışında aracı yetkili servis dışına bakıma götürmenin dezavantajlarından kimse bahsetmiyor..ben şahsen aracın garantisi bozulsun istemem. soyulsam da..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tabiiki bu da bir tercih ?

Geri