Rootlu Telefon ile Multimedya Ekran Yansıtma

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar,

Bu tarz bir konu görmediğim için açıyorum varsa affola.

Telefonun ekranını anlık olarak multimedya cihazına aktarılabiliyor. Denedim donma vs. yaşamadım seyir halinde izleme yapılabiliyor.

Rootlu telefonu olan yada kullanmadığı bir telefonu rootlayabilecek kişiler kullanabilir. Root işlemi sonuçta bir güvenlik açığı yaratıyor ve oyuzden yedek cihazımdan kullanıyorum.

Telefon root işlemi cihaza göre değişiklik gösteriyor ben Sony Xperia Z1 cihazda yaptım rootlama işlemi eski cihazlarda kolay Kingroot programını kurup işlem yapabiliyoruz.

1- Telefonunuzdaki Android Auto'yu açın, Menü'den Hakkında'ya girin, "Android Auto Hakkında" yazısına 10 kere hızlıca tıklayarak Geliştirici Moduna geçiş yapın.

2- Ekranın sağ üstündeki ÜÇ NOKTA'ya tıklayıp Geliştirici Ayarları'na girin, En alttaki Bilinmeyen Kaynaklar'ı işaretleyin.
(Ek olarak aracın farları yandığında ekran temasının siyaha dönmesinden rahatsız olan varsa, bu menüden Gündüz/Gece seçeneğini uygun ayara getirebilir.)

3- AAMirror Plus yüklenir (Screen setting içerisinden "Screen rotation - Force" / Rotation degree "270") (Sidebar setting içerisnden auto start aktif hale getirilir)
4-CarStream yüklenir ardından sağ üstteki üç noktaya tıklanarak Unlock (root) seçilir.
5- AA Phenotype Patcher yüklenir ardından sağ üstteki üç noktaya tıklanarak applist sekmesinden "AA Mirror ve Car Stream" seçilir geri gelinerek Patch edilir. Ardından telefon yeniden başlatılır.

Telefonu araca bağladığınızda artık ekranda bu yuklenen uygulamalarda görünecektir. AA mirroru seçtiğinizde ekran yansıtılabiliyor.

Farklı bir sitede gördümbu işlemleri buraya link bırakmak doğru olur mu bilemediğim için anlatmayı tercih ettim. Dosyaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://mzdconnecthacks.com/downloads/

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Farklı ve faydalı bir paylaşım, teşekkürler :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu arada bende yeni fark ettim telefonu bırakıp artık telefonu da araç üzerinden yönetebiliyoruz. Telefonu arkaya atıp android multimedyanın tadını çıkarabiliriz :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Abi herşey tamam fakat CarStream'de üç noktaya tıklayınca root seçeneği yok settings'e basıyorum orda ki tek ayarda bildirimleri iptal etme. (Telefıonum root'lu)

Aracınız
Civic FC5 2018
iOS ta nasıl yapacağız bunu ?

Ios da daha kolay olduğu söyleniyor fakat bilgim yok malesef.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Abi herşey tamam fakat CarStream'de üç noktaya tıklayınca root seçeneği yok settings'e basıyorum orda ki tek ayarda bildirimleri iptal etme. (Telefıonum root'lu)

Video da anlatıyor fakat root seçeneği yoksa telefon root izni olmayabilir yada daha olabilecek ihtimal o programa root izin uygulamasından izin vermemiş olabilirsiniz.

Geri