RS exe plus+prestije paket

Aracınız
Diğer Markalar
RS exe plus ve exe plus+prestij paket arasında son zamlardan sonra düşünmedeyim.
prestij paket için fiyat farkı vermeye değer mi?
Özellikle sorularım.
1. Premium ses sistemi eklenmiş prestij pakete, müzik benim için vaz geçilmez. Bu pakette subwofer ekleniyor. Kullanan bilen var mı? Kullandıkları subwofer piyasa fiyatı nerelerdedir? Artı olarak hopörler sayısında bi eklenti yapılıyor mu? Premium ses sisteminin artıları nelerdir?
2. Elektrikli sürücü bel desteği geliyor bunun sürüşte katkısı ne olabilir? 8 yönlü elektrikli bel desteğinin verdiği imkanları exe plus manüel olarak veriyor mu, hem sürücü hem yolcu için.
3. Arka koltuklarda ısıtma sistemi olması benim için cazip sonuçta deri koltuk kışın kullanımlarda soğuk olacaktır. Isıtma sistemi randımanlı olarak çalışıyor mu?
4. Akıllı uyarlanabilir hız sabitleyici ve exe plustaki hız sabitleyicinin farkı nedir?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ses sisteminin bu şekilde olması avantaj orijinal amfi oluyor bazı kişiler sonra takmıyoruz vs diyorlar ben sonradan yapılanlara da pek güvenemiyorum.
Bel desteği konforu arttırır uzun yolda kolaylık sağlar.
Arka koltukta ısıtma bence çocuk vs varsa bayağı iş görür kışın gerçekten işe yarıyor ve bizim araçlarda öndekinden biliyorum verimli çalışıyor 3. kademede oturamıyorum ben.
Akıllı uyarlanabilir hız sabitleyici trafikteki diğer araçların hareketlerini takip ediyor önünüze atlayacak hızını kesiyor aradaki mesafeyi koruyor vs güzel sistem.

aykutoğlu

Özel Üye
RS exe plus ve exe plus+prestij paket arasında son zamlardan sonra düşünmedeyim.
prestij paket için fiyat farkı vermeye değer mi?
Özellikle sorularım.
1. Premium ses sistemi eklenmiş prestij pakete, müzik benim için vaz geçilmez. Bu pakette subwofer ekleniyor. Kullanan bilen var mı? Kullandıkları subwofer piyasa fiyatı nerelerdedir? Artı olarak hopörler sayısında bi eklenti yapılıyor mu? Premium ses sisteminin artıları nelerdir?
2. Elektrikli sürücü bel desteği geliyor bunun sürüşte katkısı ne olabilir? 8 yönlü elektrikli bel desteğinin verdiği imkanları exe plus manüel olarak veriyor mu, hem sürücü hem yolcu için.
3. Arka koltuklarda ısıtma sistemi olması benim için cazip sonuçta deri koltuk kışın kullanımlarda soğuk olacaktır. Isıtma sistemi randımanlı olarak çalışıyor mu?
4. Akıllı uyarlanabilir hız sabitleyici ve exe plustaki hız sabitleyicinin farkı nedir?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar

RS Executive plus dediğiniz sanırım bildiğimiz yerli Executive plus oluyor.
Executive plus modeli rs den sonra çıkan makyajlı ve bir çok elektronik detay eklenmiş 1.5 182 ps lik motorlu yeni modelin adı.
Bana sorarsanız forumdan okuduğum kullanıcı yorumları ve bir Executive plus sahibi olarak prestij paketten uzak durun derim..

1. Premium ses sistemi sizi yanıltmasın Executive plus ses sitemi bence yeterli ve yetmez dediğiniz yerde isterseniz kendiniz premium değil ultra gold premium ses sistemini kendiniz de yaptırırsınız.

2. Executive plus modelde de zaten sürücü koltuğu elektrikli bel desteği var uzun yolda kullanışlı olur. 8 yönlü elektrik ayarlı sürücü koltuğu sürekli koltuk ayarı yapmıyorsanız ki zaten sadece sürücü için var o da kullanışlı değil. Bir kere ayarladığınızda öyle kalıyor. Tek ben kullanmıyorum sürekli değiştirmem lazım diyorsanız daha kötü çünki hafızalı değil tam bir işkence olur ve ne kadar dayanıklı olur bilinmez.

3. Arka koltuklarda ısıtma iyiki yok diyorum çocuklar rahat durmaz olmaması bence büyük eksiklik değil. Bu arada Executive plus modelde ön koltuk ısıtma çok iyi çalışıyor.

4. Akıllı uyarlanabilir hız sabitleme zaten Executive plus modellerde var o tam bir aldatmaca.. Ben kullanıyorum çok zevkli bir sürüş sağlıyor. Önünüzdeki araca göre hızını ve mesafesini ayarlıyor, öndeki araç durunca tamamen duruyor kalkınca kendi kendine hareket ediyor felan.

Gelelim diğer artılara..
Aktif ön kafalıklar..
Trafik işareti tanıma sistemi..
Kablosuz şarj..
Bunlar aradaki farka değermi??

Birde eksiler var..
Prestij paket adı altında ülkemizde satılan bu araçların aslında yurt dışı için üretilmiş olması ve buna bağlı olarak,
Anahtarsız giriş ve çalıştırma olmasına rağmen araçtan inince kapıların otomatik kilitlenmesini sağlayan WAL özelliğinin olmaması.. (İnince kumandadan kendiniz kilitleme yapıyorsunuz)
Bazı arkadaşların yaşadığı aynaların otomatik kapanmaması,
Yazılımlarının farklı oluşundan kaynaklı navigasyonda Türkiye haritasının yer almaması ve basit bir işlem olmasına rağmen bunun servislerde düzeltilmemesi..

Bir ara bende düşündüm Executive plus aracımı satıp prestij paket almayı ama zamanla bu sorunlar çıkınca vazgeçtim. Şu an her hangi bir sebeple aracımı satsam ve yenisini almak istesem bayi bana ısrarla elindeki prestij paketi vermeye çalışsa bile gerekirse 3 ay bekler normal Executive plus alırım..
Sonuç olarak araştırma yapın değerlendirme yapın öyle karar verin çünki vermeyi düşündüğüz para az bir para değil sonradan pişman olmayın

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

aykutoğlu

Özel Üye
Bu arada 4. Maddede belirttiğim hız sabitleme tam bir aldatmaca derken sistem için demiyorum sistem harika ötesi çalışıyor uzun yolda muhteşem bir özellik. Aldatmaca olan kısmı zaten olan bir sistemi ekstra bir özellikmiş gibi satmaya çalışıyorlar yani tam bir pazarlama aldatmacası.

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri