Civic FB7 Ruhsat hatası

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi günler
Dün 2012 model civic elegance eco aldım. Manuel araç ve lpg yok.
Devir işlemi sonrasında ruhsatta aracın ticari adının civic 4k 1.6 es olarak yazdığını farkettim.
Sigorta ve kasko yaptırırken de aynı şekilde civic elegance eco modelinde düz vites çıkmadı.
Ruhsat için servisten uyumluluk belgesi alıp noterde düzeltirmek gerekiyormuş.
Peki sigorta ve kaskoda aracın modelinin olmaması çok ilginç. Benzer durumla karşılaşan oldu mu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ruhsatta yazana takılmanıza gerek yok, sigorta kaskoda düzelttirseniz yeterli.
Elegance eco’da düz vites çıkmama imkanı yok, kaskocunuz yeni kasaların bilgilerinden seçiyor olabilir.
Bencd bir daha kontrol etmesini isteyin.

Aracınız
Civic FB7 2012
Cevabınız için teşekkürler. Ruhsat konusu için bugün servise gidip uyumluluk belgesi isteyeceğim. Ruhsat konusu da hallolursa daha sağlam olur.
Sigorta ve kasko konusunda ise bende kasko değer listesinde aracı bende bulamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cevabınız için teşekkürler. Ruhsat konusu için bugün servise gidip uyumluluk belgesi isteyeceğim. Ruhsat konusu da hallolursa daha sağlam olur.
Sigorta ve kasko konusunda ise bende kasko değer listesinde aracı bende bulamadım.
Olmaması cidden enteresan, ben ilk satıldığı dönemde manuel elegance hatırlıyorum ama Eco olmayabilir :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2012
Olmaması cidden enteresan, ben ilk satıldığı dönemde manuel elegance hatırlıyorum ama Eco olmayabilir :unsure:
Sigorta ve kasko için CIVIC SEDAN 1.6 (125) ELEGANCE (Y) modeli seçildi. Eco yazmıyor ama doğruya en yakını buydu.
Ruhsat konusunda uyumluluk belgesi bir hafta 10 güne gelirmiş. Aracın modelinin ne olduğu ortaya çıkar o zaman

Aracınız
Civic FD6 2008
Nasıl oluyor bilmiyorum ama; geçen sene aracı aldım devir işlemi bitti,plaka takıldı, sigortacıya ruhsatın fotokopisini attım. Sigorta yapıldı. Akşam aklıma hasar sorgulaması yapmak geldi(servisten kontrol ettirdim bakımı,kaza sonrası yapılanlar,faturalar falan hepsi var ama yinede şeytan dürttü msj atmam için ) mesajı attım,birde ne göreyim plaka,motor kodu tutuyor ama araç adı olarak crv dizel otomatik olarak mesaj geldi. Hemen panikle sigortaciyi aradım. Daha ben derdimi anlatmadan adam bana, hocam sigorta yaparken yanlışlık yapmışım sonradan farkettim düzelttim yarın sisteme ruhsatta yazan adı çıkar dedi. Ertesi gün tekrar sorgulama yaptım aracın adı ruhsattaki gibi 2017 civic 4k OTM bilmem ney diye düzelmişti.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
bende basima geleni anlatayim ozaman:) ekim sonu araci sifir bayiden aldim arac kar beyazi neyse islemler tamamlanmis aracin basinda ruhsat ve plakayi bekliyoruz gelsinde gidelim die:) neyse geldi plakalar araca taktik ruhsati aldik baktim isim soyisim benim tamam arac plakasi tamam o heycanla baska birseye bakmadim el sikistik aldim arabayi. subatin sonunda tam 4 ay sonra ruhsat arasina para koymustum onu cikarirken dedim ki su ruhsata bir bakayim... birde ne gorsem arac rengi siyah yaziyor.. dedim arabalar kesin karisti baskasinin arabaya biniyoruz aracin yanina bir inisim var sase numarasina bakmaya gormeyin:) neyseki hersey dogru sadece renk yanlis yazilmis neyse bayi ilgilendi sagolsun yeni ruhsat geldi falan hallettik bir sekilde.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri