Sabah çalıştırmada motor hırıltılı ses gelme

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar arkadaşlar 2012 Fb7 otomatik lpg ki aracım 10 gündür sabahları ilk çalıştırmada bu havalarda sıcak havalarda (İstanbul da yaşıyorum) geç ısınıyor mavi gösterge geç sönüyor ve araba hırıltılı bi şekilde çalışıyor yola çıkıp biraz gittikten sonra normale dönüyor neyden kaynaklı olabilir şimdiden teşekkürler desteğiniz için

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Yakın zamanda subap ayarı yaptırmadıysanız hırıltı yapabilir. Düzgün yanma olmayıncada araç geç ısınır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2013
Evet yakın zamanda subap ayarı yaptırmadım bakım zamanı da geliyor 2 3 bin sonra bakıma götürcem o zaman göstersem olur mu daha büyük bi sorun açar mı yoksa bakıma kadar beklesem bakımda subap ayarını da yaptırırım sıkıntıyı söylerim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet yakın zamanda subap ayarı yaptırmadım bakım zamanı da geliyor 2 3 bin sonra bakıma götürcem o zaman göstersem olur mu daha büyük bi sorun açar mı yoksa bakıma kadar beklesem bakımda subap ayarını da yaptırırım sıkıntıyı söylerim
Subap ayarı için motorun iyi soğuması gerekiyor. Sadece bunun için gitmeyin. Bakımla beraber tek seferde olması sizin için daha rahat olur. Çok bir kilometrenizde kalmamış. Yalnız aracınızı dinlemeyi ihmal etmeyin. Başka değişiklikler görürseniz kaydedin. Bakım zamanı ustaya tek tek anlatırsınız. Ek olarak soğuk çalıştırmada V kayışı ve gergilerede baksınlar bunlarda değişim zamanı geldiğinde ses yapmaya başlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Subap ayarı için motorun iyi soğuması gerekiyor. Sadece bunun için gitmeyin. Bakımla beraber tek seferde olması sizin için daha rahat olur. Çok bir kilometrenizde kalmamış. Yalnız aracınızı dinlemeyi ihmal etmeyin. Başka değişiklikler görürseniz kaydedin. Bakım zamanı ustaya tek tek anlatırsınız. Ek olarak soğuk çalıştırmada V kayışı ve gergilerede baksınlar bunlarda değişim zamanı geldiğinde ses yapmaya başlar.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için

Geri