Sabahları araç içerisine titreme sesi gelmesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Her sabah işe giderken 8:00 civarı aracı 2-3dakika çalıştırıp öyle yola çıkarım, ama ilk kalkarken ve yavaş giderken ilk 10dakika süre ile araçtan titreme sesi geliyor sanki kaput veya camdan sileceklere bakıyorum titriyormu onlar diye ama pek fark edemedim böyle bir sorun yaşayan oldumu, bu sorun sabah soğuk havalarada araç dışarıdayken oluyor akşam işten çıkarken böyle bir ses gelmiyor araç kapalı otoparkta 2018 honda civic

Aracınız
Hocam o kaplamaya parmağınızla tık tık vurun nasıl bir ses cıktığına inanamayacaksınız.. Acayip Trim var o bolgede
Aracımda bugün farkettim ön camdan gelen sütundaki kaplama ile göğüslük arasında boşluk var ve kaplama oynadığı için ses yaptığını düşünüyorum. Ekli dosyayı görüntüle 250448Ekli dosyayı görüntüle 250449Ekli dosyayı görüntüle 250450Ekli dosyayı görüntüle 250451

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bugün sabah çalıştırmada bende farkettim aynı sesi. Normalde sese karşı çok hassasim ama Honda ya bine bine alıştım bu tür seslere. Soğuk olduğunda ve düşük devirde her zaman oluyor Honda da. Daha önceki Honda araclarimda da aynısı oluyordu. Bana tabut hafif titriyor gibi geldi,lpg enjektörleri biryerlere surtuyor gibi geldi birde ön cam sol taraftaki sütun içinden gibi geliyor ama inceleyip bulurum nasıl olsa. Hemen hemen her araçta bu sesler soğuk havalarda,parke yollarda, düşük devirlerde oluyor. Bundan emin olun

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bir kaç tane ses yapacak yerleri tespit ettim.ozellikle kaput altındaki keçe ve çamurluklarla ön camın birleştiği yerdeki plastik parça (her iki tarafta da aynı), birde kaput açma halatı çamurluğa sürüyor. Sürtme olan yerlerde dikkatlice bakıldığında aşınmalar görülüyor. Bez bant siparişi verdim. Gelince tespit ettiğim yerlerde izolasyon yapacağım. Bakalım bir faydası olacak mı. Hondaya binmekten seslere alıştım aslında ama belki ses takıntısı olanlara bir faydası olur. Yoksa ben artık çok kafama takmıyorumIMG_20190415_185921.jpegIMG_20190415_185809.jpegIMG_20190415_185557.jpegIMG_20190415_185003.jpegIMG_20190415_184900.jpegIMG_20190415_182816.jpeg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Fzthgosm Paylaşım için teşekkürler (y)

Aracınız
Civic FD6 2008
Bez bant bugün elime ulaştı ve birkaç yere uyguladim. Motor üzerindeki LPG enjektör kablo demetine,kaput altındaki keçe ve çevresine, akü kutup başındaki muhafazaya,kaput açma halatınin çamurluğa sürtündügü yere. Trim sesleri önemli ölçüde azaldı. Ancak Çamurluk-ön cam-kaput birleşme yerindeki parçaya (sağ ve sol) , ön göğüsün sürücü kapısı yüzündeki garip açıklığa ve torpido altındaki plastik parçaya henüz uygulama yapamadım. Parke yolda ve soğuk motorla hareket etmeme rağmen o garip titreşim sesi,citirdi sesleri önemli ölçüde azalti.uygulama yapamadığım parçalara geniş zamanda bez bantla veya uygun başka biseylerle stabilize edince daha detaylı yazarım inşallah

gkosu

0
Aracınız
Bez bant bugün elime ulaştı ve birkaç yere uyguladim. Motor üzerindeki LPG enjektör kablo demetine,kaput altındaki keçe ve çevresine, akü kutup başındaki muhafazaya,kaput açma halatınin çamurluğa sürtündügü yere. Trim sesleri önemli ölçüde azaldı. Ancak Çamurluk-ön cam-kaput birleşme yerindeki parçaya (sağ ve sol) , ön göğüsün sürücü kapısı yüzündeki garip açıklığa ve torpido altındaki plastik parçaya henüz uygulama yapamadım. Parke yolda ve soğuk motorla hareket etmeme rağmen o garip titreşim sesi,citirdi sesleri önemli ölçüde azalti.uygulama yapamadığım parçalara geniş zamanda bez bantla veya uygun başka biseylerle stabilize edince daha detaylı yazarım inşallah

Hocam sorun geçti mi tamamen

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri