sabahları soğukta gelen ses

Akü 5 6 aylık benzin çeyrek depo 1500 gibi çalışıyor ısındıkça düşüyor. Hocam sesi herzaman değil dediğim gibi araç 1 2 gün binilmeyip te çalışınca 5 6 saniye kadar bi ses var sonra normale dönüyor

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Akü 5 6 aylık benzin çeyrek depo 1500 gibi çalışıyor ısındıkça düşüyor. Hocam sesi herzaman değil dediğim gibi araç 1 2 gün binilmeyip te çalışınca 5 6 saniye kadar bi ses var sonra normale dönüyor

> Motor ustaları devam etmeyen anlık seslere çok takılmayın der. Haliyle motor soğuk daha parçalar ısınıp kendine gelecek. Aracınızda eski model. Hatta metal yorgunluğu bile olabilir.
> 2. Marş için ise marş motoru tam basamıyorda olabilir. Pek marş motoruna bakım yapmayız.
> Park halinde Lpg sisteminde gaz kesimi olmaz ise silindirlere gaz yükler. Sabah ilk marşla çalışmaz. Araç boğulduğu için. Gaz birikiminin çokluğuna göre marş sayınız artar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracın yağını değiştirdim yine 5w40 koydum 2 3 gün oldu ses gelmedi. Birde yağ ile alakalandıramadım ama her basmama tek marşta aldı. Bir daha kışın özellikle motul 6100 10w40 dan uzak duracağım.

Aracınız
Civic ES7 2005
Aracın yağını değiştirdim yine 5w40 koydum 2 3 gün oldu ses gelmedi. Birde yağ ile alakalandıramadım ama her basmama tek marşta aldı. Bir daha kışın özellikle motul 6100 10w40 dan uzak duracağım.

Hangi marka yağ öneriyorsunuz? Benimde 2005 civic var. 230 bin km de. 10w40 var şuan ve sabahları aynı dizel gibi çalışıyor. Bakımı da geldi artık.

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hangi marka yağ öneriyorsunuz? Benimde 2005 civic var. 230 bin km de. 10w40 var şuan ve sabahları aynı dizel gibi çalışıyor. Bakımı da geldi artık.

Aracınız hep 10w40 mı kullanıldı?
10.000 Km. De ne kadar yağ azaltıyor?

Hocam 10w40 ile 5w40 arasında yağ azaltma bakımından fark olmaz mantıken sızıntılar varsa tapa conta vs. gibi değiştirdikten sonra hiç bir farkı yok. Kitapçıkta bile bir miktar yağ tüketmesi normal yazıyor. Ben kışın soğuk iklimde yaşadığım için ilk çalışmada daha iyi yağlama olması için ve tam sentetik olduğu için 5w40 kullanıyorum ve de onu öneriyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aynen hep 10w40 kullanıldı. 10bin km de hiç azaltma olmuyor. 10bini geçerse oluyor.

O zaman 5 serisine geçebilirsiniz. İlk geçişte alışma zamanı ve azaltma gözlenebilir. Bu normal. İkinci ve devamında asıl faydasını görürsünüz. Bir marka seçin ve aynısından devam edin. Buda önem arzeder.
> Ben uzun araştırma sonucu motul 8100 X-Cess 5w40 tam sentetik yağda karar kıldım.
> Genel özellikleri
Gücü ve hassasiyeti artırır. Motor parçalarının daha uzun ömürlü olması için takviyeli aşınma önleyici özelliği ile en zor sürüş koşullarında bile ideal koruma (dur-kalk, otoban) sunarak yağ değişim süresini uzatır.
> Aracım lpgli olması ile ısı aralığını 40 yaptım. Devirli kullanmayı sevdiğim içinde zor koşullara ayak uydurmalı.
> Şuan ilk 4.000 km. Yaptım devirli kullanmama rağmen çok az bir azalma söz konusu. Tedbir olarak yarım litre ek yağımda mevcut.

Merhaba arabanız eğer lpg var ise. Subapları sıkmıştır. Normade Honda araclarında. Her 20.000 km.'de subap ayarı yapılması gerekmektedir.

Yapılacak olan işlem
> Subap ayarı
> Gaz kelebek gövde temizliği
> Ve adaptasyon yapıması gerekir. İyi günler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic ES7 2005
Kixx g1 0w30 tam sentetik koydum haberdar edicem. Aracım 239 binde
O zaman 5 serisine geçebilirsiniz. İlk geçişte alışma zamanı ve azaltma gözlenebilir. Bu normal. İkinci ve devamında asıl faydasını görürsünüz. Bir marka seçin ve aynısından devam edin. Buda önem arzeder.
> Ben uzun araştırma sonucu motul 8100 X-Cess 5w40 tam sentetik yağda karar kıldım.
> Genel özellikleri
Gücü ve hassasiyeti artırır. Motor parçalarının daha uzun ömürlü olması için takviyeli aşınma önleyici özelliği ile en zor sürüş koşullarında bile ideal koruma (dur-kalk, otoban) sunarak yağ değişim süresini uzatır.
> Aracım lpgli olması ile ısı aralığını 40 yaptım. Devirli kullanmayı sevdiğim içinde zor koşullara ayak uydurmalı.
> Şuan ilk 4.000 km. Yaptım devirli kullanmama rağmen çok az bir azalma söz konusu. Tedbir olarak yarım litre ek yağımda mevcut.

Geri