sağ yan motor kulağı....

Aracınız
Civic FD6 2007
2007 civic sahibiyim araçta ciddi bir titreme sorunu var...motor kulağından dedi usta....orijinal parça fiyatını bilen var mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@h.k_ahmet hocam, kendim değişim öncesi parçayı incelemiştim ama açıkçası orjinal olduğunu anlamamızı sağlayacak spesifik bir işaret gözlemleyememiştim :( FB7de üstünde belirgin bir şekilde HONDA yazısı var ancak FD6da yok.
Kısacası kendi gözlemimde orjinal-yan sanayi farkını son kullanıcı olarak belli eden net işareti yok, açıkçası bazı satıcılar bile sattığı parçanın imitasyon olduğunun farkında olmayarak satabiliyor. @anil711 e bu yönüyle haklı diyebilirim.
Eğer internette araştırmak istersen şu parça orjinal gibi görünüyor ama kullanmadan emin olmak bence mümkün değil. https://urun.gittigidiyor.com/otomo...u-yagli-50820-sna-a05-50820-sva-a05-401920007.
Benim tavsiyem kafa rahatlığı açısından %30 indirimi kullanarak serviste değiştirtmek (y) Çünkü sık değişen bir parça değil ve başka konulardan gözlemlediğim kadarı ile 950 tl'lik parça indirimle yaklaşık 670 tl civarına gelmesi gerekiyor. Bence uzun vadeli düşününce oldukça makul.
Ancak birçok servis fabrikanın bu kampanyasından habersiz diyebilirim (yada uygulamak işlerine gelmiyor) :unsure:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
işciliğide makul bir fiyat yapsalar neyse.....tşk
Piyasada zaten 100 tl ye motor ustaları değiştiriyor, serviste 150+kdv idi geçen yıl, şu anda çok kestiremiyorum, eğer indirimli veriyorlar ise sadece parçayı alıp dışarda taktırabilirsiniz.

hocam bir arkadaşımızın dediği gibi yan sanayilere el giriyor nerdeyse bende değiştirdim orjinal 475 tl dedi usta akrabamdı 425 tl ye verdi orjinal diye parmak girmiyor denilen yere ses kesildi şimdilik çok memnunum sıkıntı yok.

Geri