Sagdan gelen ses

ahmetk

0
Aracınız
Arkadaslar s.aleykum 2008 fd6 aracim var ontakim aks vs yeni yapildi fakat toprak yolda giderken boslukta bi mil varmis gibi tikirti geliyo ve bugun fark ettigim bir diger husus da yolda seyir halinde giderken gaza yuklenince once titreme gibi bi ses geliyo ve sag on taraftan hafif bi tak die bi ses geliyo bunu kime gostermek gerekiyo bana bi yardimci olur musunuz araclar hakkinda pek bilgim yok

ahmetk

0
Aracınız
Dostun bisey daha sorayim bi anda gaza yuklenince tak die bi ses geliyo birakinca arac kendini kasiyo gibi

Bende aynı sorunu yaşıyorum teker bilyeleri dediler onu değiştim ön aks kafası dediler değiştim en son motor kulağı kaldı sanırım ondan onu da bulursam orijinal değişeceğim bakalım ne olacak

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Hatta viraja girerken gaza yüklendiğimde takırtı daha fazla oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
-Gaza basınca oluşan ses sorunun motor kulağıyla ilgili olduğuna işaret ediyor.

Aracı hareket ettirmeden ani gaza basıp çekince araçta yanal salım ve ilk gaz anında yüksek titreşim oluyorsa motor kulağı ihtimali iyice kuvvetlenir.

-Virajda oluşan merkez kaç kuvveti nedeniyle oluşan ses de amortisör takozuyla ilgili olma ihtimalini akla getiriyor.

Bozuk yollarda giderken de takır tukur sesler fazlaysa yani gaza basmadan da bu tip sesler oluşuyorsa sorun amortisör takozunda olabilir.

Geçmiş olsun.
Kolaylıklar dilerim.

Aracınız
Civic FD6 2011
-Gaza basınca oluşan ses sorunun motor kulağıyla ilgili olduğuna işaret ediyor.

Aracı hareket ettirmeden ani gaza basıp çekince araçta yanal salım ve ilk gaz anında yüksek titreşim oluyorsa motor kulağı ihtimali iyice kuvvetlenir.

-Virajda oluşan merkez kaç kuvveti nedeniyle oluşan ses de amortisör takozuyla ilgili olma ihtimalini akla getiriyor.

Bozuk yollarda giderken de takır tukur sesler fazlaysa yani gaza basmadan da bu tip sesler oluşuyorsa sorun amortisör takozunda olabilir.

Geçmiş olsun.
Kolaylıklar dilerim.
Arkadaslar s.aleykum 2008 fd6 aracim var ontakim aks vs yeni yapildi fakat toprak yolda giderken boslukta bi mil varmis gibi tikirti geliyo ve bugun fark ettigim bir diger husus da yolda seyir halinde giderken gaza yuklenince once titreme gibi bi ses geliyo ve sag on taraftan hafif bi tak die bi ses geliyo bunu kime gostermek gerekiyo bana bi yardimci olur musunuz araclar hakkinda pek bilgim yok
Motor kulakları ile direksiyon kutusunu kontrol ettirin isterseniz.
benim aractanda ses geliyor taslı yollarda daha cok duyuyorum ve durup kalkmalarda sert bir sekilde fren yapınca da geliyor z rotlar değişti amartisor takozuda değişti direksiyon kutusunuda yaptım rot kolu ve rot baslarıda değişti ama hala ses kesilmedi aramaya devam ediyorum bakalım nereden cıkacak

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri